2019 <<

Aktuální informace z naší činnosti v roce 2018

>> 2017

17. prosince 2018, Ostrava
Zkoušky na žákovské technické stupně kup v taekwondu ITF

•   Diskuze   •  Výsledky   •  273 fotografií   •
6. prosince 2018, Ostrava
2. ročník žákovského IL DONG CUP 2018 v taekwondu ITF

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledky   •  391 fotografií   •
23. - 24. listopadu 2018, Ostrava
Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF 2018 v taekwondu ITF

Jako jeden z posledních závodů letošního roku, který absolvovala výprava našich závodníků, byl Pohár Českého Svazu Taekwon - do, který se konal o víkendu 21. – 22. 11. 2018 v ostravské Bonvér aréně.

Na tuto soutěž přijelo nasbírat zkušenosti, ve dvou soutěžních disciplínách tul a matsogi, cca 200 závodníků z 15 různých škol, všech věkových kategorií. I přes poměrně menší účast čekalo závodníky mnoho zápasů, jelikož se soutěžilo systémem skupin, ve které se utkal nejprve každý s každým a až vítězové těchto skupin se utkali v boji o medaile.

I přesto, že závody byly skoro za rohem, nebyla naše účast tak vysoká jak bychom očekávali a na tyto závody jelo naši školu reprezentovat pouze 12 členů.

Nakonec musíme uznat, že i přes tento nízký počet a systému těchto závodů se naší škole velmi dařilo, získali jsme celkově 10 medailí, velmi těsně obsadili až 4. příčku celkového umístění a velkým překvapením byly také 3 poháry za nejúspěšnější jednotlivce, které si domů odnesli Radim Hložek v kategorii mladších žáků, Karla Šrubařová v kategorii starších žákyň a také Klára Pyšová v kategorii starších juniorek supiny B. Je nutno podotknout, že Radima i Káju již příští rok čeká posun do vyšší věkové kategorie, takže doufáme a přeje, aby se jim i nadále dařilo.

Medailové umístění našich členů:
Radim Hložek: 1. místo tul, 1. místo matsogi
Karla Šrubařová: 1. místo tul, 1. místo matsogi
Klára Pyšová: 2. místo tul, 1. místo matsogi
Jana Hurníková: 1. místo matsogi
Tobiáš Lichnovský: 2. místo tul
Daniel Stadtherr: 2. místo tul
Eliška Vostárková: 2. místo tul

Všem gratulujeme a doufáme, že si závody užili. U těch, kteří medaili domů nevezli, ale také vidíme velký pokrok a snad se tato snaha velmi rychle projeví.

Ing. Markéta Suderová
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledková listina   •  146 fotografií   •
Premiéra 3.12.2018 na TV Sport5
Mistrovství České republiky 2018 v taekwondu ITF (2018), Full HD TV dokument

•   Diskuze   •
9. - 11. listopadu 2018, Brno
Mistrovství České republiky 2018 v taekwondu ITF

O víkendu 9. – 11. listopadu 2018 se ve sportovní hale Vodova v Brně konalo Mistrovství České republiky 2018 v taekwondu ITF.

Za naši školu taekwon-do ITF Ostrava byli nominováni čtyři závodníci s modrými pásky, a to Radim Hložek, Karla Šrubařová, Ondřej Křižánek a Daniel Stadtherr.

Na tyto závody byli vysláni především za účelem načerpání nových zkušeností. Soutěž byla totiž určena především pro závodníky s červenými a černými pásky. Tedy ty, kteří mají již svou techniku značně vypilovanou.

Konkurence na tatami byla opravdu velká. I tak se podařilo Radimu Hložkovi a Karle Šrubařové nakonec vybojovat bronzové medaile v technických sestavách.

Gratulujeme oceněným a děkujeme všem za příkladnou reprezentaci naší školy i města Ostrava.

Robin Talacek
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledková listina   •  8 fotografií   •
9. - 11. listopadu 2018, Brno
Mistrovství České republiky 2018 v taekwondu ITF se blíží

•   Diskuze   •  Propozice   •
13. - 14. října 2018, Nymburk
2. kolo republikového testování středisek talentované mládeže v taekwondu ITF

O víkendu 13. - 14. října 2018 se ve sportovním centru ČUS v Nymburce uskutečnilo letošní 2. setkání středisek talentované mládeže. Celkově se sjelo ve sportovním centru rekordních 228 nominovaných členů všech pěti středisek talentované mládeže (Praha 1, Praha 2, jižní Čechy, Jižní Morava a severní Morava).

Neuvěřitelných 104 talentů zde přivezlo jen samo STM Praha 2. To mělo za úkol obhájit těsné vítězství z prvního kola, které se konalo v červnu Brně a udržet tak své prvenství z roku 2017. Nebylo pochyb, že svůj náskok před 44 severomoravskými bojovníky udrží. Hned po registraci, zvážení a obědě začalo testování žáků. Mladší žáci a žákyně a starší žáci a žákyně začali týmovými sestavami a postupně se předvedli i v boji a speciálních technikách. Nakonec se skončilo dříve, než bylo uvedeno v propozicích, a tak se po večeři mohlo jít na velice zajímavý program.

Už tradičně proběhla tisková konference s letošními úspěšnými reprezentantkami a trenéry reprezentace vedená prezidentem svazu Markem Lazorem. Členům STM byl také exkluzivně, ještě před televizní premiérou, puštěn dokument o mistrovství světa 2018 v taekwondu ITF, které se uskutečnilo koncem srpna v běloruském Minsku.

V neděli přišli na řadu mladší i starší junioři a juniorky. Opět byly týmy jednotlivých středisek doplněny o reprezentanty, a tak jsme mohli vidět některé velice zajímavé zápasy. Junioři byli ještě navíc motivováni slovy trenérů reprezentace, kteří na sobotní konferenci ohlásili, že budou dobírat více nových reprezentantů. Díky výborné práci rozhodčích se celá neděle držela harmonogramu, a ještě něco málo před plánovaným časem se mohlo začít předávat poháry.

Nejúspěšnější jednotlivci 2. kola setkání STM:
Mladší žák: Hložek Radim, STM severní Morava
Mladší žákyně: Trčková Eliška, STM jižní Morava
Starší žák: Pavelek Lukáš, STM severní Morava
Starší žákyně: Kaprálová Nikola, STM jižní Čechy
Mladší junior: Zachrdla Jan, STM Praha 1
Mladší juniorka: Rožboudová Veronika, STM jižní Čechy
Starší junior: Kučera Filip, STM Praha 1
Starší juniorka: Švábenská Jana, STM jižní Morava

Konečné pořadí středisek v roce 2018:
1. STM Praha 2, (57 zlatých, 57 stříbrných a 92 bronzových medailí)
2. STM severní Morava (45 – 42 – 51)
3. STM jižní Čechy, (28 – 14 - 27)

Všechny výsledky z tohoto setkání se započítávají do Žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF za rok 2018. Za hladký průběh soutěže děkuji za odvedenou práci všem rozhodčím, organizátorům, ale i koučům a samotným závodníkům.

Ing. Kamil Šamal
vedoucí soutěžního oddělení

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledky   •  123 fotografií   •
6. října 2018, Ostrava
Gang fight seminář v Ostravě

V sobotu 6. října 2018 se v Ostravě uskutečnil gang fight seminář pořádaný klubem Krav Maga IKMF Ostrava.

Všichni přítomní měli tu čest poznat bývalého příslušníka francouzské cizinecké legie Filipa Timbarise, který se zúčastnil misí v Africe a Afghánistánu.

Ten se také ujal vedení 3 hodinové výuky obrany proti útoku nožem, tyčí, ale i proti dvěma útočníkům najednou. Semináře se zúčastnili i někteří členové naší školy.

Věřím, že všem tato akce přinesla spoustu užitečného a otevřela jim nové obzory v možnostech sebeobrany.

Robin Talacek
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •
11. října 2018, Ostrava
Severomoravský regionální technický seminář s velmistrem Hwangem v taekwondu ITF

Ve čtvrtek 11. října 2018 se uskutečnil od 18:00 hodin ve velké tělocvičně ZŠ Horymírova v Ostravě Zábřehu druhý poprázdninový regionální technický seminář v taekwondu ITF, a to opět osobně s korejským velmistrem taekwonda, prof. Hwang Ho-jongem (9. dan).

Účast byla na tomto semináři nečekaně obrovská, když přijelo 46 studentů a instruktorů taekwonda z celé severní Moravy.

Velmistr Hwang na semináři nejprve představil program seminářů na letošní rok, kdy se chce z kompozice (složení) taekwonda zaměřit především na jeho první část, a to základní pohyby v taekwondu ITF.

Bohužel stále ještě velké množství studentů nerozumí přesně správnému pohybu v technice a nedokáže zapojit všechny poznatky z teorie síly, kterou vypracoval generál Choi Hong-hi, tvůrce taekwonda.

Po zbytek semináře pak již probíhal společný nácvik vybraných základních technik a jejich co možná nejsprávnější pochopení, aby byl jejich účinek co možná největší.

Další svazový regionální seminář v taekwondu se v severomoravském regionu uskuteční opět za měsíc, a to konkrétně ve čtvrtek 29. listopadu 2018, opět v Ostravě.

Uvidíme se na dalším semináři.

Marek Lazor
vedoucí školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  49 fotografií   •
28. - 30. září 2018, Ostrava
5. ročník Moravia OPEN 2018 v taekwondu ITF opět v Ostravě

Podzimní víkend 28. – 30. 9. 2018 opět patřil k těm, které několik členů školy IL DONG, zejména z řad žáků strávili v závodní hale. Naši cvičenci měli možnost zúčastnit se již popáté soutěže Moravia OPEN, který se konal v ostravském Trojhalí.

Jednalo se o již pátý ročník a účast byla velmi hojná, těchto závodů se zúčastnilo zhruba 20 klubů z 10 zemí a více než 400 závodníků. I přes velký počet kategorií a systému opravných pavouků se však podařilo dodržet stanovený harmonogram a hladký průběh.

Naši závodníci měli možnost poměřit své síly s těmi zahraničními a získat tak nové zkušenosti, zjistit, kde mají své rezervy, a že je stále potřeba se zlepšovat. Spoustě z nich se však podařilo těžké soupeře zdolat a stali se tak vlastníky cenných medailí.

Úspěchy našich závodníků:

Eliška Vostárková - 1. místo (pointfight), 2. místo (technické sestavy)
Radim Hložek - 1. místo (speciální techniky), 2. místo (sportovní boj), 3. místo (technické sestavy)
Kája Šrubařová - 1. místo (technické sestavy), 2. místo (speciální techniky), 3. místo (sportovní boj)
Daniel Stadtherr - 1. místo (technické sestavy)
David Krupa - 1. místo (softkick), 2. místo (technické sestavy), 2. místo (kopy na rychlost)
Markéta Tomašovská - 1. místo (technické sestavy), 3. místo (kopy na rychlost)
Anežka Zemančíková - 3. místo (technické sestavy)
Tobiáš Lichnovský - 3. místo (pointfight)

Celkově se ostravskému oddílu, který reprezentovalo 17 závodníků, povedlo získat 16 medailí a obsadit tak celkové 7. místo, což můžeme považovat za velký úspěch.

Za své skvělé výkony byla také oceněna Kája Šrubařová, která získala pohár pro nejúspěšnější starší žákyni.

Všem dětem za tým trenérů gratulujeme a děkujeme, ať už medaili získali či nezískali a přejeme spoustu dalších úspěchů.

Markéta Kovaříková
trenérka školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledky   •  64 fotografií   •
22. září 2018, Ostrava
Taekwon-do ITF na Wannado festivalu v Ostravě, HD dokument

•   Diskuze   •
od 10. září 2018, Ostrava Zábřeh a Ostrava Hravůvka
Pojďte s námi cvičit korejské taekwon-do!

•   Diskuze   •  Podrobné informace   •
22. září 2018, Městský stadion Ostrava Vítkovice
Wannado festival v Ostravě a taekwon-do ITF!

V sobotu 22. září 2018 se členové školy IL DONG Ostrava s černými pásky zúčastnili již počtvrté sportovního festivalu Wannado (dříve Sporťáček) v Ostravě-Vítkovicích. Jejich úkolem zde bylo ukázat všem dětským i dospělým zájemcům, co taekwondo ITF obnáší a z čeho se skládá.

I přesto, že nepříznivá předpověď počasí nevyšla a během dne se mezi mraky ukázalo i slunce, letošní návštěvnost nebyla tak velká jako v minulých letech a proudy dětí se ke stánku v takových houfech nehrnuly.

Na nezájem jsme si však v žádném případě stěžovat nemohli. Naše stanoviště s tatami lákalo děti i rodiče po celý den. Doufáme, že je exhibice i cvičení zaujalo, a uvidíme se tak s nimi na náborových trénincích.

Robin Talacek
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  137 fotografií   •
od 28. - 30. září 2018, Trojhalí Ostrava
Moravia OPEN 2018 v taekwondu ITF

•   Diskuze   •  Propozice   •
Premiéra 11. září 2018 na TV Sport5
TAEKWON-DO MAGAZÍN, 3. díl (2018), Full HD TV dokument

•   Diskuze   •
22. září 2018, Městský stadion Ostrava Vítkovice
POZVÁNKA: Přijďte si s námi zacvičit na (Sporťáček) Wannado festival!

•   Diskuze   •  www.wannadosports.com   •
11.- 21. srpna 2018, SKI Příčná, Zlaté Hory
Velké letní společné soustředění

•   Diskuze   •  Propozice   •
21. a 25. června 2018, Ostrava
Tradiční červnový společný trénink rodičů s dětmi

K závěru školního roku již tradičně patří tréninky pro rodiče s dětmi. Letos se, stejně jako loni, uskutečnily tréninky v obou skupinách cvičících dětí. Natěšení rodiče se zapotili nejen při míčových hrách, kopání do vyrážečů či zápasech s pěnovými tyčemi, ale také při cvičení technických sestav.

Děti měly za úkol během pár minut naučit své rodiče danou sestavu, kterou vzápětí společně zacvičili. Pěkné výkony rodičů tak provázely úsměvy dětí. Rodiče si na vlastní kůži vyzkoušeli, že zkoordinovat ruce, nohy a tělo v určitém rytmu není vůbec snadné.

Na tréninku pokročilejší skupiny proběhlo také vyhlášení nejlepší celoroční docházky. Vítězka Jana Hurníková s celkovým počtem 83 tréninků za rok obdržela poukaz do trampolínového centra. Na 2. a 3. příčce se umístili Janini sourozenci Anna a Lukáš.

Na závěr patří opět velké díky rodičům, kteří na trénink dorazili a zacvičili si spolu se svými dětmi.

Robin Talacek
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  83 fotografií   •
23. června 2018, Ostrava
Regionální odborný fyzioterapeutický seminář na severní Moravě s Mgr. Martinem Svitkem (5. dan)

•   Diskuze   •  43 fotografií   •
17. června 2018, Velký Javorník
Společný výlet na Velký Javorník v Beskydech

V neděli 17. června 2018 se nadšenci školy IL DONG Ostrava vydali na společný výlet. Vše začalo pár minut před sedmou hodinou ranní na nádraží Ostrava střed, kde jsme nasedli na vlak směr Veřovice.

Zde se k nám přidala ještě menší skupinka účastníků a společně jsme vyšlápli až na vrchol Velkého Javorníku, kde byl prostor a čas posilnit se jídlem, pitím a odpočinout si. Někteří se i pokochali výhledem na beskydské pohoří z místní rozhledny.

Po načerpání sil nás čekal sestup zpět na vlakové nádraží a cesta domů. Počasí nám přálo, děti i rodiče výšlap bez problémů zvládli a o zábavu také nebyla nouze.

Velký Javorník byl sice první vrchol, který jsme spolu takto zdolali, doufáme však, že ne poslední. Snad se nám povede obdobné akce organizovat častěji.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se zúčastnili a užili si s námi krásný den.

Markéta Kovaříková
trenérka školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  28 fotografií   •
14. června 2018, Ostrava
Zkoušky na žákovské technické stupně kup v taekwondu ITF

Ve čtvrtek 14. června 2018 se v tělocvičně na ZŠ Horymírova uskutečnily poslední zkoušky na vyšší technické stupně kup v tomto školním roce.

Před zkušební komisi v čele s velmistrem Hwang Ho-jongem předstoupilo celkem 13 kandidátů. I přes tento nevelký počet bylo možné sledovat taekwondisty od bílého do modročerveného pásu.

Všichni žadatelé zkoušku úspěšně vykonali. Tři s nejvyšším bodovým ohodnocením, Barbora Staniševská, Karla Šrubařová a Radim Hložek, obdrželi kromě certifikátu také sladkost navíc.

Je však třeba i nadále cvičit a přes prázdniny své techniky vylepšovat.

Gratulujeme všem novým držitelům vyššího technického stupně.

Robin Talacek
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  Protokoly   •  135 fotografií   •
9. - 10. června 2018, Brno
1. celorepublikové testování členů STM 2018 v taekwondu ITF

O víkendu 9. – 10. června 2018 se v brněnské sportovní hale Morenda uskutečnilo 1. kolo testování středisek talentované mládeže, které se koná dvakrát do roka a své síly zde poměřuje pět středisek z celé České republiky. S velkou těsností a pouze o jednu zlatou medaili se naše skupina STM Severní Morava umístila na krásném 2. místě se ziskem 28 zlatých medailí. Věříme však, že se nám na podzim bude dařit o něco více a předeženeme tak naše největší rivaly Prahu II, která po tomto kole obsadila 1. příčku.

Závodníkům z naší školy se také na těchto testovacích závodech dařilo, a to v individuálních disciplínách následovně:

Radim Hložek (mladší žák) – 1. místo speciální techniky, 1. místo matsogi do 40 kg, 3. místo technické sestavy
Karla Šrubařová – 1. místo technické sestavy starší žákyně 4. – 3. kup, 2. místo speciální techniky starší žákyně, 3. místo matsogi starší žákyně do 38 kg
Daniel Stadtherr – 2. místo technické sestavy starší žáci 4. – 3. kup, 3. místo matsogi do 44 kg
Klára Pyšová – 3. místo matsogi starší juniorky do 58 kg
Tobiáš Lichnovský – 3. místo technické sestavy starší žáci 6. - 5. kup
Ondřej Křižánek – 3. místo technické sestavy starší žáci 4. - 3. kup

Radim Hložek byl navíc za své výsledky oceněn také pohárem za nejúspěšnějšího mladšího žáka tohoto kola. Všem závodníkům gratulujeme a přejeme mnoho sil do dalších soutěží.

Markéta Kovaříková
trenér STM SM

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledky   •  197 fotografií   •
Premiéra 18. června 2018 na TV Sport5
TAEKWON-DO MAGAZÍN, 2. díl (2018), Full HD TV dokument

•   Diskuze   •
11. - 13. května 2018, Nymburk
Mistrovství České republiky 2018 barevných pásků v taekwondu ITF

O víkendu 11. až 13.5.2018 se hrstka našich členů vydala reprezentovat školu IL DONG Ostrava na Mistrovství České republiky barevných pásků v taekwodnu ITF 2018 v Nymburce. Tyto závody byly trošku netradiční, protože byly pořádány pouze pro barevné pásky, a to již od 10. kupů, až po ty nejvyšší žákovské stupně, 1. kupy. Držitele černých pásků toto mistrovství čeká na podzim letošního roku, uvidíme, zda budeme mít zastoupení mezi závodníky i tam.

Sobotní ráno začalo velmi dobře, hned mezi prvními kategoriemi jsme byli velmi úspěšní a podařilo se získat první medaile našemu zástupci mladších žáků, Radimu Hložkovi, který je na stupni vítězů „skoro jako doma.“ Radim se oproti poslednímu MČR (kdy získal 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili) posunul až na vrchol, po tom co vyhrál všechny své disciplíny a získal 3 zlata (technické sestavy, t-ki a sportovní boj).

V kategorii starších žáků jsme měli závodníků více, svou první velkou soutěž si přijeli vyzkoušet Tobiáš Lichnovský, Lukáš Hurník a Barbora Staniševská, těm se bohužel nepovedlo ve svých disciplínách prosadit a bohužel tak na vítězné příčky nedosáhli. I přesto si, ale zaslouží velkou pochvalu, neboť jejich technické sestavy i speciální techniky byly jedny z nejvíce obsazených disciplín, tudíž probojovat se až na přední příčky bylo velmi obtížné.

Dalšími zástupci byli Ondřej Křižánek, kterému se dařilo o něco více a získal tak 3. místo ve sportovním boji do 44 kg. V neposlední řadě Dan Stadtherr, který si vyzkoušel své první závody s modrým páskem a povedlo se mu probojovat v technických sestavách až do finále, kde bohužel prohrál se zkušeným závodníkem, ale můžeme mu tedy pogratulovat k velmi pěknému 2. místu.

Velkou posilou na těchto závodech byla i Karla Šrubařová, které se na tomto mistrovství také velmi dařilo, nejprve získala zlatou medaili v technických sestavách, následně i z matsogi a po tom, co se jako jediná nominovala ve speciálních přerážecích technikách, čekalo ji přebírání zlaté medaile potřetí.

Kolem 14 hodiny proběhlo ještě vyhlášení nejúspěšnějších jednotlivců tohoto dne, kde si své poháry převzali dva výše zmíněni Kája Šrubařová a Radim Hložek.

Po prvním soutěžním dni tedy se tedy Ostrava po zisku 6 zlatých, 1 stříbrné a 1 bronzové medaile zapsala na 3. příčku celkového umístění, což jsme následně s dětmi oslavili rychlými špunty, procházkou po Nymburku a výbornou zmrzlinou. V neděli proběhlo pokračování soutěže, jednalo se však o juniorské kategorie, kde jsme měli zastoupení ještě menší než v sobotu. Naší jediné juniorské závodnici Kláře Pyšové se povedlo ulovit ještě jeden cenný kov z technických sestav a to bronzovou medaili.

Na závěr soutěžního dne došlo k vyhlášení nejúspěšnějších škol, kde jsme se tedy s celkovým ziskem 6 zlatých, 1 stříbrné a 2 bronzových medailí posunuli na krásné celkové 4. místo. Musíme ještě dodat, že školy, které se umístily v žebříčku před námi, disponovali o dost více závodníky, takže pro nás toto umístění není žádným zklamáním, naopak, jsme nadšeni a velmi se těšíme na chvíli, kdy pojedeme v hojnějším počtu závodníků a snad se s pohárem dostane i na nás.

Všem závodníkům velmi gratulujeme a děkujeme za jejich snahu a úspěchy.


•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledky   •  211 fotografií   •
Premiéra 7. května 2018 na TV Sport5
Czech OPEN 2018 v taekwondu ITF, Full HD TV dokument

•   Diskuze   •
3. května 2018, Ostrava
Květnový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

Jen pár dnů po skončení letošního mistrovství Evropy v taekwondu ITF v estonském Tallinnu se uskutečnil ve čtvrtek, 3. května 2018, v Ostravě další z řady pravidelných měsíčních svazových regionálních technických seminářů s velmistrem Hwang Ho-jongem (9. dan).

Vzhledem k tomu, že se na mistrovství Evropy poprvé zkoušely v praxi "nová" soutěžní pravidla ITF, patřila úvodní část semináře názorům velmistra Hwanga na tyto změny a na první zkušenosti s jejich použitím. Je vidět, že především v oblasti technických sestav a jejich hodnocení, se bude velmistr ještě hodně angažovat.

Následně se už ale začalo cvičit. Po rozcvičce a následném procvičení vybraných základních techniku rukou i nohou, jsme opakovali především nácviky vyšších forem soubojů (ilbo matsogi, pan jaju matsogi) a nakonec i hosinsoolu (sebeobraně).

Celý seminář nám tentokrát uběhl opravdu velice rychle a nezbývá, než se těšit na další. Ten proběhne na severní Moravě ještě v květnu, a to v úterý 29.5.2018 v Opavě.


•   Diskuze   •  43 fotografií   •
3. května 2018, Ostrava
Zkoušky na žákovské technické stupně kup v taekwondu ITF

•   Diskuze   •  Výsledky zkoušek   •  105 fotografií   •
Premiéra 29. dubna 2018 na TV Sport5
TAEKWON-DO MAGAZÍN, 1. díl (2018), Full HD TV dokument

•   Diskuze   •
21. dubna 2018, Ostrava
Ippon Cup 2018 aneb Mistrovství Evropy tak trochu jinak

Již tradičně se před každoročním mistrovstvím Evropy v taekwondu ITF (letos v estonském Tallinnu) uskutečnila soutěž pro nejmenší závodníky IPPON Cup aneb mistrovství Evropy tak trochu jinak. V sobotu 21. dubna 2018 se proto do sportovní haly v Ostravě-Dubině vydalo 19 žáků a žákyň našeho oddílu IL Dong Ostrava, aby zde získali zkušenosti, bojovali a pokud možno se snažili společnými silami obhájit celkové 3. místo z loňského roku. Dopoledne se na tatami představili závodníci v kategoriích mladší žáci, žáčci a speciální kategorii pro nejmenší – ninja.

Přehled vybojovaných medailí a umístění:

Radim Hložek, 1. místo (technické sestavy, sportovní boj, speciální techniky) + pohár pro nejúspěšnějšího mladšího žáka
Markéta Tomašovská, 1. místo (technické sestavy), 2. místo (kopy na rychlost), 3. místo (softkick)
Linda Šrubařová, 2. místo (technické sestavy)
David Krupa, 3. místo (softkick a kopy na rychlost)
Eliška Sýkorová, 3. místo (technické sestavy)
Klára Tomašovská, 3. místo (technické sestavy)
Anežka Zemančíková, 3. místo (technické sestavy)

Odpolední závodění patřilo starším žákům, kteří byli po celé dopoledne nervózní a zároveň natěšení na své soupeře. Naštěstí i zde se našim závodníkům dařilo a mohli tak sklidit úspěchy, a to:

Ondřej Křižánek, 1. místo (sportovní boj), 2. místo (technické sestavy)
Tobiáš Lichnovský, 1. místo (pointfighting), 3. místo (technické sestavy)
Daniel Stadtherr, 1. místo (technické sestavy), 3. místo (pointfighting)
Karolína Pappová, 1. místo (softkick)
Karla Šrubařová, 2. místo (sportovní boj a speciální techniky), 3. místo (technické sestavy)
Aneta Jelenová, 2. místo (pointfighting), 3. místo (technické sestavy)
Eliška Zemančíková, 2. místo (technické sestavy), 3. místo (pointfighting)
Barbora Staniševská, 3. místo (pointfighting)
Vanda Glembková, 3. místo (softkick)

Dle těchto výčtů je zřejmé, že podobně jako loni se našim závodníkům velice dařilo. Celkově se počet medailí vyšplhal na úctyhodných 28 kusů, z toho 8 zlatých, 7 stříbrných a 13 bronzových. Bohužel ani tento skvělý závěrečný výsledek nestačil na to, abychom celkové 3. místo obhájili. Skončili jsme i tak na krásném 5. místě.

Děkujeme všem našim skvělým závodníkům bez ohledu na to, zda získali, či nezískali medaili. Byli jste výborní a máte zcela jistě obdiv nejen vašich rodičů, ale také všech oddílových trenérů.

Robin Talacek
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  Propozice   •  42 fotografií   •
24. března 2018, Ostrava
Seminář praktické sebeobrany III

V sobotu 24. března 2018 se již potřetí uskutečnil seminář praktické sebeobrany se zkušeným instruktorem krav magy Alešem Plačkem. Hlavní náplní tohoto setkání bylo získat povědomí o obraně proti útočníkovi s nožem a vyzkoušet si situace při napadení zepředu, zezadu či při „pouhém“ vyhrožování.

V závěrečné fázi semináře čekal na všechny účastníky dril obsahující orientaci v prostoru, posilování, vybití do vyrážečů i obranu proti noži. Tento seminář tak byl komplexním posílením techniky, psychiky i fyzické kondice.

Děkuji Aleši Plačkovi nejen za precizní vedení semináře, ale také za spoustu užitečných rad a podnětů do budoucna.

Robin Talacek
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •
16. - 18. března 2018, Nymburk
Vyhodnocení sportovního žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF za rok 2017

V rámci mezinárodní soutěže Czech OPEN 2018 v taekwondu ITF, která proběhla 16. - 18. března 2018 v Nymburce, proběhlo také vyhlášení nejúspěšnějších závodníků za celý rok 2017. Soutěžní oddělení Českého svazu Taekwon-Do ITF bedlivě sledovalo a zaznamenávalo medailová umístění jednotlivých závodníků v kategoriích technických sestav a sportovního boje na předem vybraných soutěžích.

V sobotu 17. března 2018 se na slavnostním zahájení Czech OPEN věnovala pozornost kategorii nejúspěšnějších žáků. Před zaplněnou halou a VIP osobnostmi evropského taekwonda si svůj okamžik užil také náš Radim Hložek. Ten se za uplynulý rok umístil na 2. místě mezi mladšími žáky z celé České republiky. Od vedoucího soutěžního oddělení Kamila Šamala obdržel památeční plaketu a poukaz na nákup v obchodu pro bojová umění – Ippon.

Za zmínku stojí také umístění Karly Šrubařové, která v celorepublikovém měřítku obsadila krásné 7. místo v kategorii starších žákyň.

Na výsledkové listině nejúspěšnějších škol za rok 2017 figuruje také naše škola IL DONG Ostrava. Díky všem ostravským závodníkům, kteří v technických sestavách a sportovním boji získali medaili, se náš oddíl umístil na úctyhodném 10. místě mezi všemi svazovými školami.

Gratulujeme výše zmíněným závodníkům a děkujeme všem, kteří na závodech bojují za naši školu.

Robin Talacek
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •
16. - 18. března 2018, Nymburk
Czech OPEN 2018 v taekwondu ITF

O víkendu 16. – 18. března 2018 se konala první letošní soutěž a jedna z největších soutěží pořádaná Českým svazem Taekwon-Do ITF vůbec, a to Czech OPEN 2018. Tato akce byla poprvé zařazena do „A-Class“ EITF, tedy mezi jednu z nejprestižnějších v celé Evropě. Soutěže se zúčastnilo 467 závodníků ze 49 škol a 15 evropských zemí. Mimo účastníky z České republiky zde nechyběli ani taekwondisté např. z Rakouska, Polska, Slovenska, Ukrajiny, Španělska či Walesu.

Náš oddíl reprezentovali „nejmenší“ závodníci Ondřej Křižánek, Karla Šrubařová, Daniel Stadtherr a Radim Hložek, kteří již jisté zkušenosti se závoděním mají. S výpravou pouhých 4 závodníků jsme však dosáhli skvělých výsledků a částečně jsme se přiblížili k výpravám, které měly účastníků daleko více.

První medaile, ze kterých jsme se mohli těšit, obstaral mladší žák Radim Hložek. Ten získal dvě zlaté medaile v technických sestavách a speciálním přerážení. Sbírku doplnil ještě i o medaili bronzovou, kterou si vydobyl ve sportovním boji. Za skvělý výkon mu byl předán také pohár pro nejúspěšnějšího mladšího žáka na těchto závodech.

Odpolední zápasy patřily našim starším žákům. I zde jsme zaznamenali úspěchy v podobě bronzových medailí. Dvěma z nich byla dekorována Karla Šrubařová za technické sestavy a sportovní boj. O poslední medailový zdar se v technických sestavách postaral Daniel Stadtherr. Úspěšný den jsme při šampusu a dortu náležitě oslavili.

Závody pro naši školu s pouhými 4 závodníky tedy skončily za medailového stavu 2 zlaté a 4 bronzové medaile.

Jsme moc rádi, že se závodníkům z Ostravy dařilo. Všichni ze sebe vydali to nejlepší a do ringů vstupovali s odvahou. Je nutno podotknout, že ani jeden z nich se v minulosti Czech OPENu nezúčastnil. O to více si jejich medailí a výkonů na soutěži plné skvělých zahraničních taekwondistů vážíme.

Robin Talacek
trenér školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledková listina   •  124 fotografií   •
9. - 25. února 2018, Ostrava a Brno
Taekwon-do ITF na olympijském festivalu v Brně i Ostravě

V průběhu 33. zimních olympijských her, které se uskutečnily od 9. do 25. února 2018 v korejském Pchjongčchangu, probíhala ve stejné době v Brně a Ostravě pod organizací Českého olympijského výboru navíc další unikátní akce pod názvem Olympijský festival.

Na brněnském Výstavišti v pavilonu Z a v ostravské Ostravar Aréně si měli po dobu 14 dnů všichni možnost vyzkoušet na vlastní kůži nejen všechny zimní olympijské sporty, ale v rámci doprovodného programu i další nezimní sporty. Celkem se na olympijském festivalu představilo 33 sportovních odvětví.

Jsme rádi, že ČOV požádal Český svaz Taekwon-Do ITF, a to především na základě výborné spolupráce z letních olympijských parků před dvěma lety, zda by mohl prezentovat taekwon-do také na tomto festivalu. Tuto nabídku jsme samozřejmě přijali a ve spolupráci s regionálními školami taekwonda program zajistili.

Celkově olympijský festival, který byl perfektně organizačně i materiálně připraven, navštívilo v Brně za 14 dnů 157.271 dětí i dospělých. Také v Ostravě nakonec padla stotisícová hranice, když poslední návštěvník měl konečné číslo 101.624. Většina z těchto návštěvníků se zastavila také u prezentace taekwonda, a především pak děti a mládež si taekwon-do hned na připravené ploše i vyzkoušelo.

Na základě reakcí rodičů, organizátorů i bezprostředních reakcí dětí jsme rádi, že taekwon-do velkou většinu z nich velmi pozitivně zaujalo a byli rádi, že jej mohli více poznat. Spousta z nich si také odnesla propagační materiály svazu i škol.

Rád bych proto jménem Českého svazu Taekwon-Do ITF poděkoval vedoucím a členům škol taekwonda ITF z Brna, Ostravy, Opavy, Karviné a Frýdku Místku za výbornou a časově velmi náročnou prezentaci taekwonda, a to nakonec nejen na olympijském festivalu, ale také v mediích, nejvíce pak v pořadech České televize.

Poděkovat musíme také Českému olympijskému výboru, že nás na tuto svou akci přizval a doufáme, že jsme ze 100% naplnili i jeho očekávání. Budeme samozřejmě rádi za podobné pozvánky i v budoucnu, protože máme hodně členů, kteří jsou připraveni moderní korejské umění sebeobrany taekwon-do ITF prezentovat veřejnosti.

Marek Lazor
předseda školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  Festivalový program   •  olympijskyfestival.cz   •  192 fotografií   •
16. - 18. března 2018, Nymburk
CZECH OPEN 2018 v taekwondu ITF

•   Diskuze   •  Prpozice   •
12. - 22. února 2018, Ostravar Aréna, Ostrava
Program taekwonda v rámci Olympijského festivalu v Ostravě

V termínu od 9. do 25. února probíhá v Ostravě v Ostravar Aréně velký doprovodný program k 23. zimním olympijským hrám v korejském Pyeongchangu. V rámci totoho programu se budete moci v Ostravar Aréně od pondělí 12. února až do pátku 22. února 2018 seznamit s námi a originálním korejským uměním sebeobrany - taekwondem.

Pro všechny zájemce budou připraveni v prostoru arény kousek od trestné lavice trenéři ze 4 severomoravských škol podle následujícího programu:

12. února 2018 (pondělí), 13:00 - 18:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Ostrava
• trenéři: Ing. Markéta Kovaříková (3. dan), Ing. Michal Suder (1. dan), Ing. Marek Lazor (4. dan)
• 17:30 - 18:30 hodin, navíc speciální trénink pro členy - dospělé

13. února 2018 (úterý), 13:00 - 18:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Karviná

14. února 2018 (středa), 13:00 - 18:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Karviná

15. února 2018 (čtvrtek), 13:00 - 18:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Ostrava
• trenéři: Mgr. Robin Talacek (2. dan), Bc. Tomáš Peterek (2. dan), Ing. Marek Lazor (4. dan)
• 16:30 - 17:30 hodin, navíc speciální trénink pro děti 6. - 4. kup

16. února 2018 (pátek), 13:00 - 17:00 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Opava

16. února 2018 (pátek), 17:00 - 20:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Ostrava
• trenéři: Ing. Markéta Kovaříková (3. dan), Ing. Michal Suder (1. dan), Mgr. Robin Talacek (2. dan), Bc. Tomáš Peterek (2. dan), Mgr. Jana Lazorová (4. dan), Ing. Marek Lazor (4. dan)
• 18:00 - 19:00 hodin, navíc speciální trénink pro členy - dospělé

17. února 2018 (sobota), 9:00 - 20:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Opava

19. února 2018 (pondělí), 13:00 - 18:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Ostrava a Frýdek Místek
• trenéři: Ing. Markéta Kovaříková (3. dan), Ing. Michal Suder (1. dan), Ing. Marek Lazor (4. dan), Ing. Filip Gavlas (2. dan)
• 16:30 - 17:30 hodin, navíc speciální trénink pro děti - 10. - 7. kup

20. února 2018 (úterý), 13:00 - 18:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Karviná

21. února 2018 (středa), 13:00 - 18:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Opava

22. února 2018 (čtvrtek), 13:00 - 18:30 hodin, program zajišťuje škola taekwon-do ITF Ostrava a Frýdek Místek
• trenéři: Bc. Tomáš Peterek (2. dan), Ing. Marek Lazor (4. dan), Ing. Filip Gavlas (2. dan)

Využijte tuto možnost a přijďte si s námi zacvičit originální korejské umění sebeobrany a úspěšné české sportovní odvětví - taekwon-do ITF.

Marek Lazor
předseda školy taekwon-do ITF Ostrava

•   Diskuze   •  Festivalový program (PDF, 7 MB)   •  olympijskyfestival.cz   •
9. - 25. února 2018, Ostravar Aréna, Ostrava
Taekwon-do ITF se představí na olympijském festivalu v Ostravě

•   Diskuze   •  olympijskyfestival.cz   •
10. února 2018, Frýdek Místek
1. TAEKWONDO PLES

•   Diskuze   •  tkdples.cz   •
        2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 old