2018 <<

Informace z naší činnosti v roce 2017

>> 2016

Premiéra 19. prosince 2017 na O2 TV
TAEKWON-DO MAGAZÍN, 4. díl (2017), Full HD
•   Diskuze   •
14. prosince 2017, Ostrava
1. ročník žákovského ostravského IL DONG CUPU v taekwondu ITF

V předvánočním čase 14. prosince 2017 se uskutečnil 1. ročník oddílové soutěže IL Dong Cup určenou pro nejmenší členy naší školy.

Mladší a starší žáci ze skupin pokročilých i začátečníků nastoupili na 3 ringy, aby předvedli své nejlepší výkony v technických sestavách, speciálních technikách, softkicku a pointfightingu. Tři nejlepší v kategorii vždy obdrželi pěkné medaile.

Pravdou však zůstává, že testování výkonnosti našich žáků nebylo hlavním cílem. Jednalo se spíše o zpestření závěru roku, kdy měli malí závodníci příležitost se lépe navzájem poznat a také potěšit své rodiče přítomností u ringu.

Celé závody doprovázela přátelská a klidná předvánoční atmosféra. Doufáme, že se nám podaří tyto závody zopakovat i v příštím roce v ještě větším počtu účastníků.

Robin Talacek

•   Diskuze   •  Výsledková listina   •  299 fotografií   •
7. prosince 2017, Ostrava
Prosincový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

•   Diskuze   •  50 fotografií   •
7. prosince 2017, Ostrava
Zkoušky na žákovské technické stupně kup v taekwondu ITF

Ve čtvrtek, 7. prosince 2017 se uskutečnily v naší škole poslední letošní a navíc mikulášské zkoušky na vyšší žákovské stupně v taekwondu ITF. Na zkoušky se nominovalo celkem 39 studentů a všichni byli vyzkoušeni osobně hlavním instruktorem taekwonda ITF v České repubublice, korejským velmistrem Hwang Ho-jongem (9. dan)

Nakonec ve své zkoušce byli uspěšní úplně všichni a kromě úspěšné zkoušky na všechny čekal také mikulášský balíček. K tomu si ještě Duong Minh (66 bodů), Eliška Vostárková (66. bodů) a Daniel Stadtherr (67 bodů) společně s certifikátem za zkoušku odnesli za nejlepší výkony ještě další sladkost navíc.

Všem gratulujeme a těšíme se na další cvičení taekwonda.

Marek Lazor

•   Diskuze   •  Výsledky   •  242 fotografií   •
9. prosince 2017, Ostrava
Seminář praktické sebeobrany II

Zatímco se v sobotu 9. prosince 2017 vydalo mnoho taekwondistů do Brna slavit 30 let českého taekwonda v rámci celorepublikového semináře, hrstka z nich zůstala v Ostravě a věnovala se nácvikům praktické sebeobrany.

Vedení kurzu se opět ujal Aleš Plaček – instruktor Krav Magy. Seminář byl, oproti předešlému, záměrně zkrácen na polovinu a tematicky sjednocen, aby se daná problematika mohla probrat více do hloubky a následně důkladně procvičit. Náplní byla sebeobrana v boji či problémových situacích na zemi – konkrétně držení útočníka co nejdále od těla, následně i vyproštění se z jeho škrcení.

Součástí semináře bylo i krátké poučení o postupu poskytnutí první pomoci v případě bezvědomí, ke kterému může v boji dojít. Závěru semináře opět patřilo teoretické kolečko, kdy Aleš Plaček zopakoval, jak se v problémových situacích chovat, a nastínil také historii samotné Krav Magy.

Důležité je zmínit, že se této akce zúčastnilo i několik zájemců, kteří doposud neměli žádnou zkušenost s bojovým uměním či sportem. Doufám tedy, že pro ně bylo toto setkání přínosné a rozšířilo jim jejich obzory. Děkuji mnohokrát Aleši Plačkovi za vedení semináře a také všem, kteří se jej zúčastnili.

Robin Talacek

•   Diskuze   •
3. - 5. listopadu 2017, Nymburk
TV dokument: Mistrovství České republiky v taekwondu ITF 2017

•   Diskuze   •
23. listopadu 2017, Ostrava
Listopadový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

Ve čtvrtek 23.11.2017 se od 17:30 hodin uskutečnil ve velké telocvičně ZŠ Horymírova v Ostravě Zábřehu pravidelný měsíční regionální technický seminář v taekwondu ITF s korejským velmistrem, Hwang Ho-jongem (9. dan).

Na programu semináře bylo podobně jako i v říjnu, především opakování i nácvik základních technik a procvičení vybraných technických sestav od Chon-ji do Joong-gun. Velký důraz kladl velmistr opět na správné pochopení i provedení techniky tak, aby bylo dosaženo maximální síly studenta.

Opět bylo také vyzkoušeno ozvučení tělocvičny, tak aby se informace velmistra Hwanga dostaly v nezkreslené podobě i k zadním řadám studentů. Tentokrát již byl použit bezdrátový náhlavní mikrofón, který můžete vidět běžně i u muzikálových herců. I velmistr se takto mohl při výuce volně pohybovat a vyučovat tak, jak je zvyklý, takže mikrofón, věříme, již vůbec nevadil.

Do konce letošního roku si mohou studenti, tentokrát od 2. danu výše, na severní Moravě zacvičit s velmistrem Hwangem ještě ve čtvrtek 7.12.2017 opět na stejném místě, nebo hned v sobotu 9.12.2017 na celorepublikovém celodenním semináři v Brně.

Uvidíme se tedy na severní Moravě opět zanedlouho na semináři.

Marek Lazor

•   Diskuze   •  219 fotografií   •
3. - 5. listopadu 2017, Nymburk
Mistrovství České republiky v taekwondu ITF 2017

Víkend 3. až 5. listopadu 2017 se stal časem pro proběhnutí nejvýznamnější soutěže pořádané Českým svazem taekwonda ITF – Mistrovství České republiky. Letos se toto mistrovství navrátilo zpět do sportovního centra v Nymburku, kde se konalo v minulých letech již několikrát. Poměřit své síly a bojovat o titul mistra republiky přijelo úctyhodných 554 závodníků z 30 svazových oddílů. Tento vysoký počet závodníků byl znát nejen v zaplnění prostoru v hale, ale také v jednotlivých soutěžních kategoriích. Konkurence tak byla přímo obrovská a vítězové si mohou medailí cenit dvojnásob.

Za náš oddíl bylo nominováno celkem 7 závodníků. V žákovské skupině nastoupili Lenka Bridziková, Radim Hložek, Ondřej Křižánek, Daniel Stadtherr a Karla Šrubařová, v juniorské Klára Pyšová a v seniorské Markéta Kovaříková. I přes tento malý počet našich závodníků se podařilo získat 6 medailí stříbrné a bronzové barvy. Na tu nejcennější – zlatou se našim závodníkům dosáhnout nepodařilo, i když Radim Hložek byl dvakrát jen krůček od jejího zisku. Máme tak alespoň důvod a motivaci vyrazit na MČR i v příštím roce.

Umístění našich závodníků:
Radim Hložek – stříbrná medaile (T-ki a matsogi), bronzová medaile (tul)
Karla Šrubařová – bronzová medaile (tul)
Klára Pyšová – bronzová medaile (matsogi)
Markéta Kovaříková – bronzová medaile (tul)

Je třeba ale také pochválit ty, kteří medaili nezískali, ale předvedli pěkné výkony. Ondřeji Křižánkovi se v kategorii technických sestav podařilo třikrát postoupit. Za běžných okolností by to znamenalo finálové klání. V konkurenci 60 dalších závodníků se však Ondřej musel spokojit pouze s pocitem dobře odcvičených sestav.

Závěrem patří všem našim zúčastněným velké díky za reprezentaci oddílu i města Ostravy. Nyní již mohou na chvíli zaslouženě vydechnout a čerpat síly na další větší závody, které se uskuteční na jaře příštího roku.

Robin Talacek

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledky   •  11 fotografií   •
20. - 22. října 2017, Maďarsko
Mezinárodní závody v Maďarsku i s naší účastí, navíc úspěšnou

Víkend 20. – 22. 10.2017 nepatřil pouze semináři pro trenéry, ale menší skupinka ostravských dětí se také vydala reprezentovat středisko talentované mládeže severní Morava (STM SM) na maďarské OPEN závody do města Jaszbereny nedaleko Budapešti. Vyjíždělo se už v pátek v noci, abychom byli v sobotu ráno připraveni včas, po zhruba sedmi hodinách cesty autobusem jsme dojeli na místo, trenéři zajistili registraci, děti se zvážily a mohly se začít připravovat. Tyto závody jsme s našim STM SM navštívili už v roce 2015, získali zde pohár, takže našim cílem bylo toto prvenství obhájit a hlavně získat zase nové zkušenosti v mezinárodním prostředí.

Celková účast bylo cca 145 závodníků, krom nás a Maďarů si přijeli zazávodit také Slováci, Rumuni, Srbové a závodníci z Bosny. Závody začaly slavnostním zahájením a následně už se rozjely první kategorie tulů a po krátké pauze následně i boje.

Za naší školu se našim závodníkům povedlo předvést perfektní výsledky. Konkrétně tedy Káji Šrubařové, která se sice v sestavách neumístila, díky odlišně nastaveným pravidlům (rozhodčí mohl zadat sestavu, která je až na následující pásek a tu bohužel Kajá ještě neumí), ale věřím, že jinak by byla také na stupni vítězů. Zato si to vynahradila v matsogi, kde získala krásné 2. místo v kategorii do 38 kg.

Další medailí přispěl i Ondra Křižánek, kterému bohužel sestavy také nevyšly, ale zato si z boje odvážel 3. místo v kategorii starších žáků také do 38 kg. Musím říct, že u Ondry je vidět, jak se stále zlepšuje a po malých krůčcích se šplhá na ty přední příčky.

Dalším úspěšným závodníkem byl Dan Stadtherr, kterému se povedlo získat 1. místo v sestavách starších žáků s 5. - 6. kupem a také si odvezl medaili za sportovní boj.

A poslední na závěr naše perla. Radim Hložek, který zopakoval svůj úspěch z Moravia OPEN 2017 a posbíral, co se dalo. Takže mu doma na poličce přibily další zlaté medaile z tulů i matsogi a také pohár za nejúspěšnějšího mladšího žáka. Doufám, že mu to moc nestoupne do hlavy a svůj výkon předvede na následujícím mistrovství České republiky juniorů (3. - 5.11.2017, Nymburk). Skvělé výkony samozřejmě předvedli i další členové STM, takže jsme s celkovým ziskem 17 zlatých, 13 stříbrných a 7 bronzových stáli na stupních vítězů i my trenéři a přebírali opět pohár za nejúspěšnější výpravu.

Dovolím si, za ostravské trenéry děti pochválit, u všech je vidět velký posun dopředu, čím dát tím častější úspěchy a ty získané medaile, jsou už jen takové třešničky na dortu. Všem gratulujeme a doufáme, že tyto výkony zopakují na MČR, které nás teprve čeká.

Markéta Kovaříková

•   Diskuze   •  8 fotografií   •
3. listopadu - 5. listopadu 2017, Nymburk
Mistrovství České republiky 2017 v taekwodnu ITF

•   Diskuze   •  Propozice   •
Premiéra 5. září 2017 na O2 TV
TAEKWON-DO MAGAZÍN, 3. díl (2017)
•   Diskuze   •
25. října 2017, Ostrava
Říjnový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

Ve středu 25.10.2017 se po zkouškách na žákovské technické stupně v taekwodnu ITF uskutečnil od 18:30 v tělocvičně 8. ZŠ ve Frýdku Místku druhý poprázdninový regionální technický seminář v taekwondu ITF, tentokrát již s korejským velmistrem, Hwang Ho-jongem (9. dan).

Na programu semináře bylo opakování i nácvik základních technik, procvičení vybraných technických sestav a nácvik polovolného boje (pan jaju matsogi). Vlastního semináře se zúčastnilo velké množství aktuálních i bývalých reprezentantů České republiky ve sportovním taekwodnu ITF, včetně Kristýny Pravdové, členky týmu aktuálních dvojnásobných mistryň světa v taekwondu ITF ze zářijového mistrovství světa v korejském Pchjongjangu.

Poprvé na regionálním semináři bylo vyzkoušeno také ozvučení tělocvičny, tak aby se informace velmistra Hwanga dostaly v nezkreslené podobě i k zadním řadám studentů. Velmistr Hwang toto vylepšení přijal prozatím lehce s rozpaky s tím, že by měl rád mikrofon někde jinde než v ruce, aby mohl bez omezení využít obě ruce k výuce. Na příště určitě zajistíme ...

V první části semináře byl tedy na programu nácvik základních technik, kde se velmistr opět zaměřil na využití znalostí z teorie síly a vzhledem k množství reprezentantů také na již skoro tradiční odstranění dupaní v technikách.

Technik bylo probráno nakonec tolik, že v závěru semináře již nezbyl čas na nácvik polovolného boje, ale jen na avízované vybrané technické sestavy.

Další svazový regionální seminář v taekwondu se v regionu uskuteční určitě opět za měsíc a již pro něj hledáme vhodný termín i místo.

Uvidíme se tedy na severní Moravě na semináři opět za měsíc.

Marek Lazor

•   Diskuze   •  247 fotografií   •
22. října 2017, Ostrava
Celodenní seminář pro instruktory a asistenty instruktorů v taekwondu ITF

V neděli 22. října 2017 se poprvé na severní Moravě uskutečnil pod záštitou Českého svazu Taekwon-Do ITF celodenní seminář pro instruktory a asistenty instruktorů v taekwondu ITF. Jeho vedení se ujali místní mezinárodní instruktoři, Michal Opuszynski (5. dan) a Marek Lazor (4. dan).

Program semináře, který probíhal v Ostravě, byl rozdělen na 2 části. Dopolední čtyřhodinový blok, který vedl Marek Lazor, probíhal v učebně u dataprojektoru a na programu byly následující témata: historie taekwonda a život jeho tvůrce, korejského generála Choi Hong-hi, teorie síly v taekwondu, pohyb v taekwondu a jeho typy, testové otázky pro svazové testy pro trenérské třídy.

Podívejte se na dopolední prezentaci v PDF souboru: Prezentace

Každý účastník si navíc z dopolední části odnesl hned 2 svazové publikace, a to "Otázky specializace taekwonda" i "Příručku pro trénink a zkoušky".

Po obědě následoval druhý čtyřhodinový blok, který vedl Michal Opuszynski. V něm byly na programu tyto témata: nácvik základních kopů a úderů, trénink na lapy, hosin sool a výuka řízených soubojů (samo, ibo i ilbo matsogi). Čas již tentokrát sice nezbyl na výuku tando matsogi, avšak alespoň je důvod uspořádat v budoucnu další seminář.

V závěru semináře pak všech 18 účastníků, držitelů technického stupně dan v taekwodnu ITF, obdrželo certifikát o absolvování semináře a my věříme, že byl pro všechny v mnohém přínosný.

Předpokládáme, že tento celodenní seminář nebyl poslední, ale naopak nastartuje mezinárodní instruktory v taekwondu ITF, a to nejen na severní Moravě, k uspořádání dalších seminářů s tématy, které nejen naše studenty, ale i instruktory zajímají a navzájem si tak předáme mnohaleté nabyté zkušenosti a znalosti.

Marek Lazor

•   Diskuze   •  Propozice   •  70 fotografií   •
14. října - 15. října 2017, Nymburk
2. kolo setkání středisek talentované mládeže 2017 v taekwondu ITF

O víkendu 14. - 15.10.2017 se ve sportovním centru ČUS v Nymburce uskutečnilo letošní druhé celosvazové setkání středisek talentované mládeže. Tentokrát se organizátoři rozhodli začít rovnou testování a až po předvedených výkonech byla večer na programu velice zajímavá prezentace státní reprezentace z letošního mistrovství Evropy v anglickém Liverpoolu a setkání s úspěšnými juniorskými reprezentantkami České republiky, mistryněmi Evropy 2017.

Rekordní počet 199 talentů se nejprve zvážilo, poobědvalo a mohlo se začít přesně včas podle předem připraveného harmonogramu. Středisko STM Praha 2 po ostravském kole vedlo v testování o 4 zlaté medaile před STM severní Morava a tento víkend nenechalo nic náhodě. Přivezli historicky největší výpravu, celkem 87 vybraných dětí a mládeže.

V sobotu bylo na programu testování mladších a starších žáků i žákyň. Zde se ukázal boj Davidů s Goliášem marný a už po sobotním klání bylo o celkovém vítězi jasno. I ve druhém kole se představily opět týmy mladších žáků a žákyň a vše nasvědčuje, že se kategorie těch nejmenších dětí budou pomalu, ale jistě naplňovat.

Všechny kategorie šly po sobě, tak jak měly, a ještě s předstihem před plánovaným časem se vyhodnotili nejúspěšnější jednotlivci.

Jarní ostravské vítězství obhájili společně jihomoravští mladší žáci Adam Dvorský a Eliška Trčková, kteří jsou prozatím vůbec prvními nejúspěšnějšími mladšími žáky na soutěžích pořádaných svazem.

I ve starších žácích byl tento titul z jara obhájen. Postaral se o to talent ze střediska Praha 2, a to Ondřej Faltin. Ze stejného střediska STM přebrala pohár pro nejlepší starší žákyní i Eliška Fuxová.

V neděli přišli na řadu junioři a juniorky. I na druhém setkání středisek se mohlo představit ještě více členů sportovní juniorské reprezentace ČR, což ještě zvýšilo kvalitu nedělních utkání. Také v neděli se začalo na minutu přesně a dominance průběžně vedoucího střediska Praha 2 zmizela.

Naopak neuvěřitelnou šňůru vítězství předvedli bojovníci ze Severní Moravy a vyhrávali jednu kategorii za druhou. Díky výborné práci rozhodčích se celá neděle držela harmonogramu, a ještě něco málo před plánovaným časem se mohlo začít předávat poháry.

Nejúspěšnějšími juniory byli na tomto testování vyhlášeni Vendula Mertová (STM severní Morava) a Petr Novotný (STM Praha 2).

Celkovými vítězi obou letošních setkání středisek talentované mládeže se stalo STM Praha 2, kterému se podařilo vrátit pohár zpět do Čech. Druhé místo obsadilo STM severní Morava a třetí STM jižní Morava.

Všechny výsledky z tohoto setkání se započítávají do žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF 2017 (Top Ten liga).

Za hladký průběh soutěže děkuji za odvedenou práci všem rozhodčím, organizátorům, ale i koučům a samotným talentům.

Nejlepší jednotlivci 2. kola setkání středisek talentované mládeže:

mladší žák Dvorský Adam (STM jižní Morava): 2 – 0 - 2
mladší žákyně Eliška Trčková (STM jižní Morava): 2 – 0 - 1
starší žák Faltin Ondřej (STM Praha 2): 2 – 0 - 1
starší žákyně Eliška Fuxová (STM Praha 2): 2 – 0 - 0
junior Petr Novotný (STM Praha 2): 1 – 1 - 0
juniorka Vendula Mertová (STM severní Morava): 2 – 0 – 0

Konečné pořadí středisek talentované mládeže v ČR:

1. STM Praha 2 (58 – 41 – 69)
2. STM severní Morava (48 – 31 – 33)
3. STM jižní Morava (13 – 17 - 21)
Ing. Kamil Šamal, vedoucí soutěžního oddělení

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledky   •  117 fotografií   •
30.září - 1. října 2017, Ostrava
Moravia OPEN 2017 v taekwondu ITF

O víkendu se na přelomu září a října 2017 konal v ostravském Trojhalí již 4. ročník největší mezinárodní soutěže taekwondo v České republice – Moravia Open. Závodníci z mnoha českých, moravských, ale i zahraničních škol si mohli zasoutěžit v disciplínách technických sestav, matsogi, pointfightingu, speciálních přerážecích technik, silovém přerážení a ti nejmenší také v softkicku (boj s pěnovými tyčemi).

Školu IL Dong Ostrava vyjelo reprezentovat celkem 23 závodníků z řad žáků, juniorů i seniorů. Po sobotním soutěžním dni připsali na konto 3 bronzové medaile za technické sestavy Klára Pyšová, Jan Fryštacký a Markéta Kovaříková. Poslední jmenovaná se také umístila na 2. místě v silovém přerážení.

V neděli před rozhodčími stanuli mladší a starší žáci, kteří byli v našem týmu zastoupeni nejhojněji. Zvyšovala se tudíž i procenta na zisk medailí. Po odstartování kategorií však byla na mnohých znát dvouměsíční prázdninová pauza. Pro trenéry je to ale jistota, že se během roku nebudou nudit a mají na čem s dětmi dále pracovat. I přesto se na některé usmálo štěstí a vyneslo je na stupně vítězů. Na 3. místa dosáhly Vanda Glembková a Barbora Staniševská, na 2. Karla Šrubařová a Eliška Vostárková a na zlatou 1. příčku se vyhoupl Radim Hložek.

Naši žáci se v menší míře dokázali prosadit také ve speciálních technikách. Zde se ve svých kategoriích umístili Vanda Glembková na 3. místě a Radim Hložek na 1. místě.

O něco málo úspěšnější byly pro žáky bojové kategorie. V zápasech s pěnovými tyčemi se dokázala prošermovat až na 2. místo Anna Vítková. V „polořízeném“ sportovním boji – pointfightingu se na 3. místo dostali Aneta Jelenová, Eliška Vostárková a Lukáš Hurník. Poslední zápasy patřily sportovnímu boji – matsogi, ve kterém své dosavadní zkušenosti zužitkovali Ondřej Křižánek (3. místo), Karla Šrubařová (2. místo) a Radim Hložek (1. místo). Ten tak v závěru soutěže zkompletoval hattrick a zaslouženě si odnesl pohár pro nejúspěšnějšího mladšího žáka.

Závody pro náš oddíl skončily za celkového medailového stavu 3-5-10.

I přesto, že ne všichni dosáhli na medailové pozice, je dobré si z těchto závodů odnést několik poznatků. Žáci i trenéři mají na vědomí, že je vždy a stále co zlepšovat a chtít na svých výkonech či výkonech svěřenců tvrdě pracovat. Dále jsme se také přesvědčili o tom, že máme v oddíle mezi malými dětmi velké bojovníky, kteří i po tvrdších zásazích dokázali zatnout zuby, znovu vstát a jít bojovat. Namátkou jmenovitě Eliška Zemančíková a Radim Hložek, kteří tak naplnili zásadu nezdolného ducha přímo v praxi.

Závěrem bych chtěl každopádně jménem trenérů pochválit VŠECHNY závodníky a poděkovat jim za předvedené výkony a přístup plný odhodlání a vervy.

Robin Talacek

•   Diskuze   •  Propozice   •  Výsledky   •  87 fotografií   •
13. září 2017
Nový TV dokument: Taekwon-do, životní cesta

Nový televizní dokument Českého svazu Taekwon-Do ITF, který Vám ukáže, co všechno můžete zažít v České republice, pokud se rozhodnete cvičit moderní korejské umění sebeobrany, taekwon-do ITF.

•   Diskuze   •
23. září 2017, Ostrava
Seminář praktické sebeobrany

V sobotu 23. 9. 2017 se ve sportovním komplexu na Varenské ulici v Ostravě sešli zájemci o nácvik praktické sebeobrany. Celkem 6 hodinové výuky se ujal zkušený instruktor Krav Magy Aleš Plaček, který všechny přítomné nenechal ani na chvíli vydechnout a zásobil je jednou technikou za druhou.

První nácviky sloužily jednak k zaujímání různých postojů, a jednak také k obraně proti útočníkovi beze zbraně vzhledem k jeho vzdálenosti. Další náplní byla i sebeobrana proti vyhrožování či napadení nožem. Zpestřením pro zúčastněné bylo použití pák, úderů a technik v boji na zemi, jejímž účelem pochopitelně bylo dostat se ze spárů útočníka, jeho zpacifikování a následný útěk. Osobně se mi tato část semináře líbila nejvíce, jelikož není klasickou náplní taekwonda.

Tyto poznatky jsou tak užitečnou zkušeností do budoucna. Součástí praktického nácviku bylo také zacházení se cvičnou střelnou zbraní a její využití pro ochranu sebe i svých blízkých. Použití pistole tak nutně neznamená vystřelit z ní, ale využít ji pouze jako tupý předmět či sečnou zbraň. Během celého semináře Aleš Plaček neopomíjel zmiňovat psychologické faktory působící na oběť i útočníka a také prevenci (předcházení útokům), jakožto nejdůležitější součást sebeobrany.

Děkuji mnohokrát Aleši Plačkovi za jeho čas a chuť předávat zkušenosti a dovednosti, dále také všem nadšeným zájemcům, kteří se zúčastnili. Vzhledem ke kladným ohlasům se snad můžeme do konce roku těšit ještě na další výcvik praktické sebeobrany v tomto duchu.

Robin Talacek

•   Diskuze   •
24. září 2017, Ostrava
Zářijový regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě

V neděli 24.9.2017 se v tělocvičně 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku Místku uskutečnil na severní Moravě první poprázdninový regionální technický seminář v taekwondu ITF. Vzhledem k pracovním povinnostem velmistra Hwang Ho-jonga, hlavního instruktora svazu, který je až do 4. října 2017 ještě po mistrovství světa v Koreji, byli vedením semináře pověřeni regionální instruktoři Michal Opuszynski (5. dan) a Jozef Juhás (5. dan).

Seminář byl zaměřen převážně na opakování základních kopů v taekwondu, cvičení vybraných technických sestav a nácvik řízených soubojů sambo, ibo i ilbo matsogi. Ve druhé části semináře si všichni účastníci semináře vyzkoušeli, nebo zopakovali dvě konkrétní sebeobrany, a pak především navolnění útočníka pomocí útoků na citlivé body na těle. Další svazový regionální seminář v taekwondu se v regionu uskuteční opět za měsíc, v ideálním případě již s velmistrem Hwangem.

V říjnu je také možnost zúčastnit se celodenního semináře pro instruktory a asistenty, který se uskuteční v neděli 22. října 2017 v Ostravě. Propozice na tuto akci můžete nalézt ve svazovém kalendáři.

Michal Opuszynski

•   Diskuze   •
září 2017, Ostrava
Bav se s námi a cvič korejské taekwon-do!

•   Diskuze   •   Podrobné informace   •
2. září 2017, Ostrava
SPORŤÁČEK 2017

Na začátku nového školního roku dne 2. září 2017 se na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích již tradičně konal sportovní festival Sporťáček, jehož hlavním úkolem je přivést děti ke sportu a pohybu prostřednictvím prezentace jednotlivých oddílů a klubů. Této akce se již potřetí zúčastnili také trenéři ostravského oddílu taekwondo ITF. I přes nepříliš příznivé počasí se po celý den věnovali zájemcům ze strany dětí i jejich rodičů, kteří měli zájem si taekwondo vyzkoušet, popřípadě se něco o tomto umění sebeobrany dozvědět. Děti si tak mohly obléknout chrániče nebo si ověřit své údery a kopy do lap či vyrážečů. Největší úspěch mezi dětmi zaznamenaly souboje s pěnovými tyčemi a nafukovací zápasníci, se kterými malí zájemci zápasili do vyčerpání.

Na konci festivalu se trenéři předvedli na hlavním podiu v rámci exhibice, kde ve zkratce ukázali, co tréninky a samotné taekwondo ITF obnáší. Přítomní diváci tak potleskem ocenili technickou sestavu, sérii kopů nebo přerážení dřevěných desek.

Festival Sporťáček si za několik let své existence získal oblibu mnoha rodičů i dětí a stává se každým rokem více populárním. Návštěvníci se letos mohli setkat také se známými profesionálními sportovci, jako hokejisty Davidem Moravcem a Milanem Hniličkou nebo skokanem na lyžích Jakubem Jandou, kteří začínající sportovce přišli podpořit. Doufejme, že si takováto akce udrží svou pověst a bude i nadále dětem pomáhat ve výběru vhodného sportu.

Robin Talacek

•   Diskuze   •  Sporťáček.cz   •  123 fotografií   •
29.9. - 1.10.2017, Ostrava, Trojhalí
Moravia OPEN 2017 v taekwondu ITF!


•   Diskuze   •   Propozice   •
19. června 2017, Ostrava
Druhý společný trénink rodičů s dětmi (nováčci) v taekwondu ITF


•   Diskuze   •  37 fotografií   •
22. června 2017, Ostrava
Poslední regionální seminář v taekwondu ITF na severní Moravě před letními prázdninami


Červnový regionální seminář, a zároveň poslední seminář v taekwondu ITF v tomto školním roce na severní Moravě, se netradičně uskutečnil bez velmistra Hwang Ho-jonga, který ve stejné době zastupuje taekwon-do ITF na mistrovství světa v taekwondu WTF, v jihokorejském Muju. Ve čtvrtek 22. 6. 2017 si tak všichni přítomní držitelé do II. danu mohli zacvičit pod vedením mezinárodního instruktora Michala Opuszynského (V. dan).

Větší část semináře byla věnována kopům a úderům na kulaté lapy a vyrážeče. Mezi technikami se objevily i takové, které se v taekwondu nepříliš často aplikují, avšak v praktické sebeobraně jsou zcela jistě dobře využitelné, např. háky, zvedáky nebo kopy na dolní pásmo (tzv. lowkicky). Během cvičení kladl sabom Michal Opuszynski důraz na energii směřovanou do vyrážečů (potažmo soupeřů). Není možné vyvinout dostatečně velkou sílu, pokud danou techniku provedeme ledabyle či těžiště svého těla přenášíme na opačnou stranu.

Druhá část semináře sloužila pro uvědomění si praktického využití jednotlivých technik z různých technických sestav. Zatímco jeden z trojice aktivně cvičil sestavy, zbylí dva se na něj pokoušeli útočit. Úkolem tak bylo aplikovat techniky během cvičení dané sestavy. V prvních pokusech byla na cvičících znát jistá zmatenost a dezorientace, avšak po chvíli tréninku bylo vidět nejen zrychlující se tempo cvičení, ale také zápal a radost v očích. Poslední činností, kterou si sabom Michal Opuszynski připravil, bylo otužování jednotlivých úderových ploch.

Ve druhé tělocvičně si mezitím všichni přítomní držitelé III. danu a vyššího mohli na druhém semináři sjednotit techniky z technických sestav v taekwondu ITF na 4. a 5. dan, konkrétně od Sami-il do Ul-ji tulu.

Zcela jistě se na tomto semináři všichni zúčastnění přiučili něčemu novému, protáhli své svaly i otužili kosti. Na dalším semináři se taekwondisté ze severní Moravy setkají až v září, na kterém by měl být přítomný již také velmistr Hwang Ho-jong.

Robin Talacek

•   Diskuze   •  74 fotografií   •
22. června 2017, Ostrava
Společný trénink rodičů s dětmi v taekwondu ITF


Rok se s rokem sešel a stejně jako loni byly jedny z posledních červnových tréninků vyhrazeny pro cvičení rodičů s jejich dětmi. Letos pro tuto akci byly připraveny tréninky dva – v pondělí 19. června 2017 si do tělocvičen pozvaly své rodiče, příbuzné a kamarády děti, které začaly cvičit teprve v tomto školním roce, o tři dny později tak učinily děti z pokročilejší skupiny. Zde se opět trenéři snažili zapojit rodiče do běžného tréninku skrze maxi opičí dráhu, kopy a údery do vyrážečů či stále více populární zápasy s pěnovými tyčemi. Důraz byl pochopitelně kladen na to, aby si rodič (příbuzný) zacvičil právě se svým dítětem. Proto tak byli během rozcvičky vedeni starší těmi mladšími nebo si také společně zaposilovali.

Na konci tréninku pokročilejší skupiny byl vyhlášen vítěz s nejlepší celoroční docházkou, kterým se stal Radim Hložek. Ten se však paradoxně tohoto tréninku nezúčastnil, proto mu bude drobný věcný dárek předán při nejbližší vhodné příležitosti. Je třeba ale zmínit další děti, které taktéž zodpovědně navštěvovaly tréninky a byly v závěsu za již zmíněným Radimem. Na pomyslném druhém místě se umístila Kája Šrubařová, o třetí místo se dělí sourozenci Anička a Lukáš Hurníkovi. Doufáme, že i toto vyhlašování vítězů nejlepší docházky bude v budoucnu impulsem a motivací pro ostatní děti v zodpovědném navštěvování tréninků.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem rodičům, příbuzným a známým za jejich účast na těchto trénincích a také za to, že podporují své děti v taekwondu a pohybových aktivitách.

Robin Talacek

•   Diskuze   •  72 fotografií   •
Premiéra 20. června 2017 na O2 TV
TAEKWON-DO MAGAZÍN, 2. díl (2017)

•   Diskuze   •
15. června 2017, Ostrava
Zkoušky na žákovské technické stupně kup v taekwondu ITF


Ve čtvrtek 15. června 2017 se uskutečnily v naší škole poslední předprázdninové zkoušky na vyšší žákovské stupně v taekwondu ITF. Na zkoušky se nominovalo celkem 32 studentů a všichni byli vyzkoušeni osobně mezinárodní instruktorkou taekwonda ITF, Mgr. Janou Lazorovu (4. dan).

Nakonec ve své zkoušce byli uspěšní úplně všichni, navíc Barbora Staniševská, Radim Hložek, Karla Šrubařová a Martin Trefil si společně s certifikátem za zkoušku odnesli za nejlepší výkony ještě nějakou sladkost navíc.

Všem gratulujeme a těšíme se na další cvičení taekwonda ITF.

Marek Lazor

•   Diskuze   •  Výsledky zkoušek   •  204 fotografií   •
19. června 2017
TAEKWON-DO MAGAZÍN, 1. díl (2017)

Český svaz Taekwon-Do ITF ve spolupráci s O2 TV Sport a pány Janem Horvátem a Richardem Tesařem připravili v letošním roce pro všechny zájemce o moderní korejské umění sebeobrany taekwon-do ITF zbrusu nový čtvrtletník, který Vám vždy v patnácti minutách přinese 3 reportáže.

Taekwon-do magazín byl premiérově vysílán ve čtvrtek 11. května 2017 na TV stanici O2 TV Sport.

V prvním díle se již nyní můžete také zde podívat na profil školy Taekwon-Do ITF Ge-baek v Mladé Boleslavi, podíváte se na letošní mezinárodní soutěž Czech OPEN 2017 v taekwondu ITF s rekordní účastí, který se uskutečnil v Nymburce 18. - 19. března 2017 a nakonec se můžete osobně seznámit s úspěšnou státní reprezentací České republiky ve sportovním taekwondu ITF.

Věříme, že se Vám nový magazín bude líbit a ukážete jej i svým kamarádům a kamarádkám.

Taekwon-do je jistě velmi atraktivní cvičení a jistě stojí minimálně za shlédnutí, pokud se ho nerozhodnete rovnou začít cvičit v kterékoli z 35 škol taekwonda po celé České republice.

•   Diskuze   •
13. - 14.5.2017, Ostrava
1. celorepublikové setkání talentované mládeže 2017 v taekwondu ITF


O víkendu 13. - 14.5.2017 se v Ostravě uskutečnilo letošní první setkání středisek talentované mládeže. Celkem 178 bojovníků do 18 let z pěti středisek se v sobotu po registraci, ubytování na hotelu a obědě přesunulo do haly, kde začal doprovodný program.

Děti se rozdělily podle věku na mladší žáky a žákyně, starší žáky a žákyně a na juniorky a juniory. V těchto velkých skupinách postupně prošly 6 připravených stanovišť.

Dvakrát souboj s pěnovými tyčemi, dvakrát kopy na rychlost, technické sestavy a speciální přerážecí technika nopi chagi. Na každém stanovišti si mládež vyzkoušela disciplíny, které na severní Moravě používají při soutěžích Ippon Cup a Moravia OPEN pro držitele nižších pásů nebo pro nejmenší děti.

Každý z nich si za odměnu odnesl hned několik hracích kartiček s motivy taekwonda, na kterých mohly vidět v doboku mimozemšťany, zvířátka, děti z různých států nebo roboty. Bohužel už nevyzkoušely způsoby, jak se dají kartičky využít při tréninku nebo jak si s nimi prostě jenom hrát.

Po třetí hodině se už rozjela soutěž pro žáky. Poprvé se bez zahraniční účasti utkaly mezi sebou naše nejmenší děti. Mladší žáci Prahy 2 a severní Moravy se dokonce postavili proti sobě i v historicky prvním souboji v týmových sestavách. Ten vyhrály děti z hlavního města.

Postupně se rozjely všechny disciplíny a díky dobré práci rozhodčích se před sedmou hodinou mohlo vyhlašovat nejlepší jednotlivci, kterými se v mladších žácích stali Adam Dvorský (STM JM) a Eliška Trčková (STM JM), ve starších žácích pak Ondřej Faltýn (STM P2) a Magdaléna Koubková (STM P2).

V neděli přišli na testování všichni junioři. Tradičně se začalo technickými sestavami týmů. Sestavy se stihly velice brzy, a tak si rozhodčí užili zaslouženou přestávku před matsogi.

Letos se na setkání středisek mohlo představit ještě více členů sportovní juniorské reprezentace ČR. I díky tomu jsme viděli spoustu kvalitních výkonů a kdo ví, kam tato změna povede.

Dnes už tradičně probíhala disciplína speciální přerážecí techniky (tukgi) během disciplín technické sestavy (tul) a sportovní boj (matsogi), a tak se už ve 13:30 vyhlašovali nejlepší jednotlivci a průběžné pořadí samotných středisek. Nejúspěšnějšími juniory byli na tomto testování vyhlášeni Veronika Rožboudová (STM JČ) a Jakub Tvardek (STM SM).

V průběžném pořadí středisek v roce 2017 se na první místo dostalo STM Praha 2, před STM severní Morava a STM jižní Morava.

Všechny výsledky z tohoto setkání se započítávají do nově vytvořeného Žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF 2017 (Top ten liga).

Za hladký průběh soutěže děkuji za dovedenou práci všem rozhodčím, organizátorům, ale i koučům a samotným závodníkům.

Letošní druhé setkání všech středisek talentované mládeže se pak uskuteční 14. - 15. října 2017 ve sportovním centru ČUS v Nymburce.

Kamil Šamal

•   Diskuze   •   Propozice   •   Výsledky   •   101 fotografií   •
22. dubna 2017, Ostrava
Ippon CUP Ostrava 2017, aneb mistrovství Evropy tak trochu jinak
Škola Taekwon-do ITF Ostrava získala na Ippon Cupu 2017 téměř 30 medailí a pohár za celkové 3. místo!


V sobotu 22. dubna 2017 se děti z ostravské školy taekwon-do ITF IL DONG Ostrava zúčastnily tradiční soutěže „mistrovství Evropy trochu jinak“ neboli Ippon Cup 2017.

Závody probíhaly v ostravské sportovní hale na Dubině, pro spoustu z nás to bylo blízko, proto naši školu přijelo zastoupit celkem 19 závodníků z řad žákovských kategorií.

Po hladké registraci a úvodním zahájení naběhli na tatami ti nejmladší z naší skupiny, žáčci do roku narození 2009, a naprosto perfektně zvládli dopolední blok, ve kterém se hodně z nich získat řadu vítězství.

Zlato vybojovali Janička Hurníková (kopy na rychlost), Radim Hložek (tki a sestavy), stříbrem se zasloužili opět Janička Hurníková (sestavy) a bronz získali Oliver Řihák (sestavy a boj s pěnovými nudlemi), Linda Šrubařová (sestavy), Radim Hložek (pointfight) a Martin Bělík (sestavy).

Po ukončení všech disciplín proběhlo vyhlášení nejúspěšnějších žáků z kategorie mini a žáčci, kde svůj první pohár získal už výše jmenovaný Radim.

Odpolední hodiny ovládli naši mladší a starší žáci, kterým se povedlo získat celkem krásných 21 medailí.

Ty nejcennější kovy si vybojovali hned v několika kategoriích Barča Staniševská (kopy na rychlost, sestavy i boj s pěnovými nudlemi), která díky těmto vítězstvím získala jednoznačně také pohár nejlepší starší žákyně, dále Kája Šrubařová (sestavy a pointfight) a Anetka Jelenová (sestavy).

Suprová druhá místa také obsadili naši hrdinové, a to Kája Šrubařová (kopy na rychlost), Lea Fehervary (sestavy a boj s pěnovými tyčkami), dále Vanda Glembková (sestavy), Anička Hurníková (boj s pěnovými tyčkami), také Lukáš Hurník (sestavy a boj s pěnovými tyčkami), Ondra Křižánek (sestavy), Lukáš Chromý (sestavy) a Tobiáš Lichnovský (boj s pěnovými tyčkami).

Pro bronzové medaile si také došli Anetka Jelenová (boj s pěnovými tyčkami), Anička Hurníková (sestavy), Karolína Pappová (boj s pěnovými tyčkami) a v neposlední řadě tyto placky vybojovali v matsogi i naše nejvyšší pásky Ondra Křižánek a Lenka Bridziková.

Díky těmto úspěchům se naše škola IL DONG Ostrava zmocnila poháru 3. nejúspěšnější školy tohoto turnaje, hned za týmem z Vratimova a Polska.

Chtěli bychom tedy poděkovat všem, kteří na těchto závodech zamakali. Pochvalu si zaslouží všichni, protože přispěli a pomohli vše dotáhnout do zdárného konce, ať už drahými kovy, nebo tím, že trošku potrápili soupeře a jejich výhru jim nedali zadarmo.

Věříme, že si i oni odnesli cenné zkušenosti. Musíme také poděkovat fandům z řad rodičů, kterých bylo letos opravdu hodně, a tento den byl určitě také náročný i pro ně.

Věříme, že tento úspěch se bude v blízké době opakovat a náš počet závodníků i získaných medailí jen poroste.

Markéta Kovaříková

•   Diskuze   •   Propozice   •   61 fotografií   •
24. - 30.4.2017, Liverpool, Anglie
Mistrovství Evropy 2017 v taekwondu ITF

•   Diskuze   •   Propozice   •   Výsledky   •
10. dubna 2017, Ostrava
Zkoušky na žákovské technické stupně kup v taekwondu ITF

•   Diskuze   •   Výsledky   •   194 fotografií   •
4. dubna 2017
TV dokument: Czech OPEN 2017 v taekwondu ITF

•   Diskuze   •
22. dubna 2017, Ostrava Dubina
Mistrovství Evropy tak trochu jinak 2017

•   Diskuze   •   Propozice   •
17. - 19. března 2017, Nymburk
Czech OPEN 2017 v taekwondu ITF (upoutávka na TV dokument)

•   Diskuze   •
5. března 2017, Frýdek Místek
Technický seminář s velmistrem Hwangem ve Frýdku Místku

Trochu netradičně, v neděli 5. března 2017, se v tělocvičně 11. ZŠ ve Frýdku Místku uskutečnil další z řady letošních regionálních technických seminářů s velmistrem Hwangem v taekwondu ITF na severní Moravě.

Snad kombinací nezvyklého dne s jarními prázdninami dorazilo na seminář, kterému předcházely zkoušky na žákovské technické stupně kup domácí školy Joomuk Frýdek Místek, nakonec jen 16 studentů, asistentů i instruktorů.

Po krátké, intenzivní rozcvičce byl na programu semináře nejprve trénink vybraných základních technik. Později se pak až do konce dvouhodinového semináře probíral nácvik řízených soubojů v taekwondu (sambo, ibo i ilbo matsogi), a to jak z pohledu studenta, tak především i z pohledu trenéra. Všichni si tak důkladně nejen zacvičili řízené souboje, ale vyzkoušeli si i roli instruktorů a jejich velení.

Velmistr Hwang dorazí na další technický seminář na severní Moravu ještě v měsíci březnu, když ve čtvrtek 30. března 2017 od 16:30 hodin povede v Ostravě hned 2 semináře za sebou. Nezapomeňte si tento datum zaznamenat do kalendáře, brzy se opět uvidíme.


•   Diskuze   •   76 fotografií   •
25. února 2017, Ostrava
Premiérový fyzioterapeutický svazový seminář na téma trup bojovníka

V sobotu 25. února 2017 se v tělocvičně SOŠ ochrany osob a majetku v Ostravě Porubě uskutečnil premiérový celodenní fyzioterapeutický seminář na téma trup bojovníka.

Celkem 6 hodin převážně praktického semináře vedl všem již jistě známý Mgr. Martin Svitek, profesí fyzioterapeut a současně také mezinárodní instruktor v taekwondu ITF, držitel 4. danu.

Po, v minulosti několika kratších svazových přednáškách, zde měli všichni účastníci možnost absolvovat s Martinem poprvé celodenní výuku.

Semináře se zúčastnilo 16, převážně hlavních instruktorů nebo jejich asistentů, z 5 severomoravských škol, přičemž na programu byla postupně tato témata:

• Základní principy fyziologické práce s trupem
• Přípravná cvičení, dech klidový
• Dech v taekwondu
• Zátěžový dech pro sport a kondiční cvičení
• Princip předzpevnění
• Posilovací cvičení na "břicho"
• Logika posilování zad
• Celotělová cvičení na trup
• Průpravná cvičení pro taekwon-do

Všichni účastníci obdrželi také podrobné písemné materiály ke všem tématům a na konci také osvědčení o absolvování tohoto semináře.


•   Diskuze   •   Propozice   •   131 fotografií   •
23.2.2016, Ostrava
Chon-ji tul, děti z 23.2.2017

•   Diskuze   •
27. - 29. ledna 2017, Praha
Úspěšné školení mezinárodních rozhodčích ITF v Praze

V pátek 27.1.2017 v dopoledních hodinách dosedlo letadlo z britských ostrovů s prezidentem EITF (Evropská federace taekwon-do ITF) a hlavním rozhodčím EITF, velmistrem Michaelem E. Prewettem (9. dan), na letišti v Ruzyni. Společně přicestoval také mistr Gary Miller (8. dan), který významně pomáhal s vedením celého školení. Jelikož se Praha a zde hotel Step tento víkend stala centrem dění evropského taekwonda, přicestovali také hlavní organizátoři nadcházejícího mistrovství Evropy 2017 v Liverpoolu, paní Carrie King a Alan Clark. Z výboru rozhodčích EITF byli po celou dobu přítomni také slovinský mistr Emin Durakovič (7. Dan) a pan Vergiliy Sitnilski z Bulharska.

Školení mezinárodních rozhodčích ITF se zúčastnilo více jak 50 rozhodčích z 15 zemí Evropy, několik koučů a VIP osob. Českou republiku reprezentovalo dvanáct rozhodčích, držitelů 2. – 7. danu a také tři trenéři státní reprezentace ČR v čele s hlavním trenérem Janem Mračkem.

Zájem o tuto akci téměř o 100% převýšil původní optimistické odhady a tak bylo ve školící místnosti i v sále na cvičení doslova narváno k prasknutí. I přes tento mírný prostorový nekomfort si většina zúčastněných celou akci velmi pochvalovalo, včetně nejvyššího evropského vedení.

Program školení byl zahájen v pátek odpoledne teoretickou částí a výkladem soutěžních pravidel. V sobotu ráno již všech padesát rozhodčích stálo v dobocích na značkách v hotelovém sále a byli připraveni postupně odcvičit všech 24 sestav taekwonda. V každé sestavě byly diskutovány sporné momenty a techniky, aby se sjednotilo rozhodování na soutěžích. Po čtyřech hodinách cvičení se zvládla polovina sestav, zbytek cvičení proběhl na stejném místě v neděli dopoledne.

Zajímavá byla sobotní odpolední část, kde měli rozhodčí možnost otestovat v reálné situaci elektronický bodovací systém pana Ivana Rajtra (oficiální systém na ME a často i na MS v taekwondu ITF) na skutečných zápasech z videa. Stejný zápas bodovalo současně několik sborů rozhodčích a následně se detailně ve zpomalených záběrech rozebíraly jednotlivé výsledky bodujících rozhodčích.

V sobotu 28.1.2017, po skončení programu školení pro rozhodčí, proběhlo hned několik jednání, a to jednání organizačního výboru mistrovství Evropy 2017, výboru rozhodčích EITF i soutěžního výboru EITF.

Při několika jednáních zástupců Českého svazu Taekwon-Do ITF se špičkami evropského taekwonda bylo vidět, že spolupráce i komunikace České republiky s vedením EITF funguje velmi dobře a tato společná akce určitě není poslední.

Pravděpodobně historicky poprvé se podařilo získat pozvání EITF hned pro pět českých mezinárodních rozhodčích ITF na letošní mistrovství Evropy do Liverpoolu. Jsou mezi nimi mistr Rostislav Kaňka (7. dan), Ondřej Vrábel (6. dan), Petr Smejkal (5. dan), Jiří Teslík (4. dan) a Jana Lazorová (4. dan). Ostatní rozhodčí se mohou těšit na mistrovství Evropy 2018 v Estonsku, a také na další velkou akci, kterou bude ještě letos v září mistrovství světa seniorů v Koreji. I nadále bude snaha Českého svazu Taekwon-Do ITF ve spolupráci s výborem EITF i ITF uplatňovat systém rotace českých mezinárodních rozhodčích na velkých mezinárodních akcích.

Rád bych touto cestou ještě poděkoval za pomoc s přípravami, zapůjčení materiálního vybavení a za transporty z letiště také panu Ladislavu Burianovi, Ivanovi Rajtrovi a Honzovi Labíkovi.

Nakonec děkuji všem zúčastněným rozhodčím a trenérům za příkladné chování a důstojné reprezentování Českého taekwonda ITF, spolupořadatelům za pomoc a Českému svazu Taekwon-Do ITF za významnou podporu našich rozhodčích na této důležité akci.


•   Diskuze   •   Propozice   •   241 fotografií   •
18. ledna 2017, Frýdek Místek
Lednový regionální technický seminář na severní Moravě

Ve středu 18. ledna 2017 se uskutečnil na 8. ZŠ ve Frýdku Místku letošní první regionální technický seminář v taekwondu ITF na severní Moravě. Vzhledem k nemoci velmistra Hwanga připadlo vedení semináře pověřeným regionálním mezinárodním instruktorům.

Přestože chřipková epidemie na Moravě ještě nedosáhla svého vrcholu, na počtu účastníků semináře to už znát bylo a chřipka skolila navíc také jednoho s pověřených instruktorů.

Dvacítku účastníků semináře tak vedl mezinárodní instruktor Jozef Juhás (5. dan). Na programu semináře byly především všechny technické sestavy do I. danu, tedy od Chon-ji do Chong-moo. Část semináře probíhala také výuka obecné sebeobrany, ve které je neustále co zlepšovat.

Další regionální seminář proběhne na severní Moravě jistě už opět za měsíc někdy v únoru a všichni věří, že již na něm uvidí zdravého velmistra Hwanga.


•   Diskuze   •   105 fotografií   •
          2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 old