2014 <<

Informace z naší činnosti v roce 2013

>> 2012

14.12.2013, Ostrava
Závěrečný trénink členů STM SM - Laser game v Ostravě
•   Diskuze   •   69 fotografií   •
6.12.2013, Frýdek Místek
Prosincový regionální seminář s velmistrem Hwang Ho-yongem
V pátek 6.12.2013 proběhl od 18:00 hodin v tělocvičně 8. ZŠ ve Frýdku Místku poslední letošní regionální technický seminář s velmistrem Hwang Ho-yongem. Ten byl určen pro všechny držitele technického stupně dan.

Vzhledem k tomu, že hned následující den proběhl v Brně celorepublikový seminář, dorazilo na tento regionální jen hrstka studentů. Určitě stojí za napsání, že skoro 90% všech cvičenců byly dívky.

Po rozcvičce a rozkopání, které s námi absolvoval aktivně také velmistr Hwang jsme začali důkladně cvičit technické sestavy od 1. danu. Velmistr všem zdůraznil, že i ve zpomalených technikách musíme tyto vykonávat s maximální silou, což byla pro mnohé z nás zcela nová informace.

V novém roce se pravděpodobně v lednu a únoru uskuteční regionální semináře v rámci soustředění sportovní reprezentace ČR ve sportovním centru v Kravařích. Jakmile dostaneme informace, ihned je zveřejníme.
•   Diskuze   •   38 fotografií   •
5.12.2013, Ostrava
Mikulášské zkoušky s korejským velmistrem Hwang Ho-yongem (9. dan)
39 studentů naší školy absolvovalo ve čtvrtek 5.12.2013 tradiční "mikulášské" zkoušky na vyšší žákovské technické stupně v taekwondu ITF. Zkoušku všichni vykonali před korejským velmistrem Hwang Ho-yongem v tělocvičně ZŠ Horymírova v Ostravě Zábřehu.

Všichni byli úspěšní, přičemž hned 3 studenti (Tomáš Vavruša, Klaudie Pekárková a Mário Buš) získali ve všech předvedených cvičeních vždy známku 66, což byla nejvyšší mistrem zde udělená. Proto kromě certifikátu a mikulášského balíčku získali navíc také vánoční kolekci.

Navíc David Ranoš a Jakub Vavera zde vykonali úspěšně svou poslední žákovskou zkoušku na 1. kup a nyní se již začnou připravovat na první "mistrovskou" zkoušku na černý pásek (1. dan).

Všem moc gratulujeme. Stále je však hodně co zlepšovat, tak se s Vámi opět rádi uvidíme na běžných trénincích. Další zkoušky plánujeme již na měsíc leden, kdy předvedou vše co se již naučili především naši letošní nováčci
•   Diskuze   •   zkouškové protokoly   •   116 fotografií   •
1.12.2013, Brno, ČR
16. BUDOSHOW již tuto neděli v Brně
Libor Macháň, vedoucí školy taekwonda ITF Brno, připravil pro všechny zájemce zajímavý akční a bojový víkend, který se uskuteční v sobotu 30. 11. a neděli 1. 12. 2013.

Jako první připravili pro zájemce 3. hodinový seminář Kickboxu, který povede osobně Don Wilson z USA. Don Wilson je považován za mistra sportu v kickboxingu a jednoho z největších bojovníků v celé historii. Jeho první profesionální zápas byl v roce 1974. V jeho kariéře, která trvá 40 let získal 11.titulů mistra světa a byl uveden v Guinessové knize rekordů jako mistr světa v několika různých federací. Seminář se uskuteční v sobotu od 10.00 do 13.00 hodin.

Jako druhý bod, je připravená pro všechny fanoušky a fanynky v sobotu od 15:00 hodin autogramiáda hvězd. Můžete se těšit nejen na Dona Wilsona, Tomáše Hrona, Lukáše Konečného, ale také na doprovodný program, který zpestří celé odpoledne. Představí se ukázka brněnských klubů, kteří předvedou malou ochutnávku toho, co bude na letošní Budoshow. Na místě můžete získat nejen podpis hvězd, ale také za malý poplatek, profesionální fotografie na památku.

Hlavní hvězdou největší přehlídky bojových umění a sportů v Česku bude Don Wilson z USA. Do dnešní doby hrál Don v 27 hollywoodských akčních filmech. Mimo herectví se také věnuje produkci a také scénářům k filmům. Lidé ho mohou znát ze série filmu Bloodfist, seriálu Walker Texas Ranger nebo Batman Forever.

Na Budoshow 2013 se mohou diváci těšit, na vystoupení různých bojových stylů a umění. Letošní ročník bude moderovat Lukáš Pavlásek a představí se mimo jiné takové styly jako je Kali, Policie ČR, Samurajská show Gorin, Shotokan Karate, Kung Fu, Lví Tanec, Judo, Musado, Brazilské Jiu Jitsu, Aikido, Taekwon-do ITF, Iaido, Tai Chi a doprovodný program.

V rámci Budoshow je připravený navíc velký exhibiční zápas. Na plochu sportovní haly proti sobě nastoupí Don „The Dragon“ Wilson a Tomáš „Rattle Snake“ Hron. Všichni uvidí na vlastní oči, dvě generace bojovníků. Na jedné straně Don a jeho dlouholeté zkušenosti a na straně druhé, mládí a dravost brněnského bojovníka Tomáše Hrona. Nenechte si ujít, tuto jedinečnou šanci vidět vše na živo.

Budoshow se uskuteční v neděli od 15.00 do 18.00 hodin (vstup je již od 14.00 hodin).

•   Diskuze   •   budoshow.com   •
15.11.2013, Ostrava, ČR
Trénink Krav magy s Alešem Plačkem
15 našich členů a jeden host z Frýdku Místku se v pátek 15. listopadu 2013 zúčastnilo mimořádného tréninku s našim dlouholetým členem Alešem Plačkem (2. dan) a zároveň také instruktorem izraelského sebeobranného systému Krav Maga. Jak již napovídá název, tento trénink se zaobíral především základním nácvikem tohoto izraelského systému.

Přestože jsme si vyzkoušeli jen pár základní modelových situací (utok zbraní seshora, zezdola a přímo), bylo ihned vidět jak účinný tento obranný systém v praxi je. Ostatně tomuto odpovídal i trénink, kdy skoro vše se také trénovalo na plný kontakt.

Jsme rádi, že jsme se s Alešem dohodli výhledově po novém roce na dalším obdobném tréninku a vřele ho doporučuji i ostatním členům naší školy (suspenzory a další chrániče jsou důrazně doporučovány).
•   Diskuze   •   169 fotografií   •
8.11. - 10.11.2013, Ostravice, Beskydy, ČR
Podzimní relaxační soustředění Junior Academy Ostrava v taekwondu ITF
•   Diskuze   •   47 fotografií   •
09.11.2013, Nymburk, ČR
Milan Fryštacký vyhrál velkou letní fotosoutěž Českého svazu Taekwon-Do ITF
•   Diskuze   •
19.10.- 20.10.2013, Ostrava, ČR
2. celorepublikové setkání členů STM v taekwondu ITF
Po oba víkendové dny 19. - 20. října 2013 proběhla v Ostravě největší národní mládežnická akce Českého svazu Taekwon-Do ITF, a to 2. celorepublikové setkání členů středisek talentované mládeže. Celkem se této akce zúčastnilo 154 vybraných talentů z celé republiky a nespočet doprovodných osob (trenéři, činovníci, rozhodčí a další).

Sobotní program připravili členové oddělená STM a sportovní reprezentace svazu. Nejprve mohli všichni účastnici absolvovat dvouhodinový seminář s mgr. Matinem Svitkem (4. dan), jehož náplní byl především trénink technik vhodných pro exhibiční vystoupení, přesnost technik a ke konci proběhla i minisoutěž v akčních scénkách. Druhý seminář, který vedli reprezentační trenéři mgr. Jan Mraček (4. dan) a Ing. Jan klaška (4. dan), byl zaměřen na trénink s lapou.

Neděle pak byla zaměřená na porovnání výkonnosti všech členů STM formou testovací soutěže ve všech sportovních disciplínách taekwonda. Zde patří severomoravští talendi dlouhodobě k nejlepším v republice a také zde to potvrdili, když v celkoém hodnocení vybojovali jen těsně druhé místo za STM Praha 2 vedeném Martinem Zámečníkem (6. dan), prezidentem svazu.

Severomoravské členy STM čeká do konce roku ještě jednou tréninkové soustředění a pak ještě všemi očekávané závěrečné soustředění, na kterém už sice moc o trénování nepůjde, ale i regenerační a relaxační soustředění jsou důležitá :)


•   Diskuze   •   Propozice   •    Výsledky   •    237 fotografií   •
31.7.- 10.8.2013, Mezivodí (Ondrášův Dvůr), Beskydy, ČR
Letní tábor Junior Academy Ostrava v taekwondu ITF
•   Diskuze   •   101 fotografií   •
6.10.2013, Ostrava
Přivezli jsme 2 medaile z týmové soutěže Brno OPEN 2013 v taekwondu ITF
V neděli 6.10.2013 na všechny příznivce týmových závodů v technických sestavách a sportovním boji čekala mezinárodní soutěž Brno Team Open. Už podle názvu je jasné, že se testovala síla jednotlivých týmů, nikoli jednotlivců.

Sraz členů naší školy z Ostravy i Hlučína byl brzy ráno u Mc Donaldu v Shopping Parku Avion, kde se po naskládání do jednotlivých aut mohlo vyrazit směrem na Brno. Tam ze všeho nejdříve proběhla registrace všech týmů. V našem případě šlo o jeden juniorský a jeden seniorský tým. Následně pak bylo oficiální zahájení a představení jednotlivých oddílů, které dorazily.

V dopoledních hodinách se na tatami objevili žáci a junioři. Kvůli nedostatečnému počtu ostravsko-hlučínských závodníků v juniorském týmu jim nebylo povoleno závodit v technických sestavách. Vrhli se tedy rovnou na sportovní boj, kde se projevily jejich dovednosti a chuť pro závodění. Po skončení soubojů, na které byla radost se dívat, se kluci umístili na celkovém 2. místě. Bohužel kvůli okolnostem vzniklým během závodů nedosáhli vítězství.

Odpoledne byly v plánu seniorské kategorie. Všichni senioři počítali, že si zazávodí pouze ve sportovním boji, ale po domluvě s hlavním rozhodčím přistoupili na to, že odcvičí i technické sestavy. Moc času nezbývalo, a tak se seniorští závodníci odebrali na chodbu a zkoušeli cvičit jednotlivé sestavy. Nejdříve individuálně a pak všichni najednou, aby trefili stejný rytmus. Na vymýšlení choreografií už nebyl čas.

Když přišlo na věc, překvapivě všechny sestavy (Won-Hyo, Toi-Gye, Yul-Gok a Do-San) odcvičili relativně ve stejném rytmu, což dopomohlo k celkovému 3. místu.

Ve sportovním boji už to ale nebylo tak světlé. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin po třech, přičemž naši senioři byli vylosováni do té s těžšími soupeři - Brno a výběr Polska.

Po prohře 6:3 s Brnem seniory čekal tým složený skoro jen z polských reprezentantů. Přežít zde znamenalo vyhrát. Což se tedy nakonec podařilo. Prohra však byla neuvěřitelných 0:6. O síle polských soupeřů se později přesvědčily i zbylé týmy. Všechny zápasy končily pro Poláky výhrou 6:0. Senioři sice prohráli, ale na druhou stranu mají nové zážitky a zkušenosti z bojů proti Polsku.

Naše škola si tak odvezla jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a umístila se na celkovém 7. místě.
•   Diskuze   •   30 fotografií   •
3.10.2013, Opava
Regionální technický seminář s velmistrem Hwangem
První regionální technický seminář s velmistrem Hwang Ho-yongem se uskutečnil na severní Moravě ve čtvrtek 3. října 2013 a tentokrát v Opavě. V úvodu semináře předal velmistr Hwang slavnostně certifikáty novým držitelům černého pásku (1. – 4. dan). Z naší školy převzai osobně certifikát za úspěšnou zkoušku na 3. dan Pavel Rýgl, a na 1. dan Andrea Lampartová a Milan Fryštacký ml. (všichni z Hlučína). Další 5 členů naší školy obdrží certifikáty z rukou vedoucího školy na řádném tréninku.

Následně se všech 19 účastníku semináře rozcvičilo a v rychlém sledu odcvičilo technické sestavy Chon-ji až Ge-baek, v nichž velmistr Hwang tentokrát kladl důraz především na práci nohou, které mají sloužit především k pohybu a ne „dupání“. Hlavní energie má vždy směřovat do místa kontaktu se soupeřem a né do země.

Po přestávce zbyl ještě prostor na oblíbené volné souboje (yaju matsogi) a na konec i na trénink speciálních přeráženích technik, i když jen na lapy.

Další regionální semináře se uskuteční začátkem listopadu v Karviné či Havířově, v prosinci pak 6.12. ve Frýdku Místku. Hned druhý den 7.12.2013 se pak uskuteční celorepublikový celodenní seminář v Brně.
•   Diskuze   •   25 fotografií   •
2.10.2013, Ostrava
Informace k odjezdu na Brno team OPEN 2013
Odjezd: Neděle, 6.10.2013 v cca 5:30 po domluvě z Hlučína, a pak v 6:00 hodin sraz „ostraváků“ před Mc Donalds v Shopping parku

Kaučové: Michal Opuszynski, Milan Fryštacký st.

Rozhodčí: Pavel Rýgl, Markéta Kovaříková, Andrea Lampartová

Senioři A: Patrik Svoboda, Robin Talacek, Tomáš Peterek, David Ranoš, Martin Richter

Junioři A: Milan Fryštacký, Jakub Vavera, Jan Fryštacký, Ondřej Deingruber

Celkem bude mít výprava 14 členů a 3 auta (Michal, Pavel a Milan). Na každého účastníka (tedy i rozhodčího a kauče) je počítáno se 100,- Kč na občerstvení. Startovné a doprava jsou zdarma.

Pokud Vám chybí nějaká výbava, je možné ji ještě získat na tréninku.

Hodně štěstí ...
•   Diskuze   •
2.10.2013, Ostrava
Slavnosti bojových umění 2013 - dětské oddíly
Prozatím přinášíme aktuální plakát na akci ....

Více na http://www.aikido-ostrava.cz•   Diskuze   •
2.10.2013, Ostrava
Bružura ČUS: Sportuj s námi 6-2013
Brožura v PDF.

•   Diskuze   •   brožura   •
23.9.2013, Ostrava
Nové sportovní bundy (pláštěnky) jsou již k dispozici
Naše škola zajistila z dotace statutárního města Ostravy a z vlastních příjmů celkem 80 kusů nových sportovních bund (nepromokavých pláštěnek s kapucí) značky Saller s velmi decentním potiskem (vepředu logo Ostrava!!! a vzadu nápis TAEKWON-DO s malým textem ildong.cz).

Bundy jsou ve velikostech 10 x XL, 25 x L, 25 x M, 10 x S a 10 x 176 cm (což je největší dětská velikost). Pokud jste řádným členem školy a máte o bundu zájem, můžete si ji za dotovanou cenu 400,- Kč objednat a zakoupit do trvalého užívání u vedoucího školy Marka Lazora (cvičí na ZŠ Horymírova, Ostrava zábřeh).

Na soutěže můžete vozit ještě i starší bundy v zelené barvě, ale rádi bychom se oficiálně objevovali již v těchto nových. První příležitost se v bundách ukázat bude už zanedlouho na týmové soutěži v Brně (6.10.2013), kam bychom chtěli vyslat jeden juniorský a jeden seniorský mužský tým.

Věříme, že Vám nové bundy líbí a užijete si je.
•   Diskuze   •
6. - 8.9.2013, Frýdek Místek
Školení svazových rozhodčích C2 a trenérů (3. tr. třída) v taekwondu ITF
Hned první zářijový víkend byl pro velkou skupinu našich členů ve znamení svazových školení.

Nejprve se v pátek a v sobotu ve Frýdku Místku 10 našich členů zúčastnilo školení svazových národních rozhodčích skupiny C2, které bylo zakončeno sobotními zkouškami. Již teď víme, že všichni naši studenti byli úspěšní, takže se teď s nimi můžeme na soutěžích potkávat nejen jako se závodníky, ale také coby s rozhodčími.

V sobotu a v neděli se pak 10 našich členů zúčastnilo školení svazových trenérů pro 3. trenérskou třídu (samostatný svazový trenér), což je jeden z požadavků pro její zisk. 6 z nich se účastnilo i předchozího školení rozhodčích, takže zažili opravdu náročný víkend plný informací. V závěru školení část účastníků psala testy ze zdravovědy, sportovního tréninku nebo teorie taekwonda do 1. danu. V samém závěru školení složil úspěšně Alan Kajzar praktickou zkoušku z vedení tréninku, což je také jedna z podmínek pro udělení 3. trenérské třídy.

Musíme pochválit, že o tato obě školení projevilo zájem tak velké množství naších členů, přestože se konaly těsně po skončení letních prázdnin.
•   Diskuze   •   Propozice rozhodčí   •   Propozice trenéři   •   7 fotografií   •
4.8.2013, Sklárna u Žihle
Zkoušky na mistrovské technické stupně dan v taekwondu ITF
Tradičně první srpnovou neděli proběhly v rámci ukončení letního kempu taekwonda ve Sklárně u Žihle zkoušky na mistrovské technické stupně 1. - 4. dan v taekwondu ITF. Předsedou zkušební komise svazu byl velmistr Hwang Ho-yong, kterému pomáhal Martin Zámečník (6. Dan), prezident Českého svazu Taekwon-Do ITF.

Zkoušek se zúčastnilo celkem 18 schválených žadatelů, přičemž hned 3 z nich byli členové naší školy. Na 1. dan aspiroval Zdeněk Sklenář a na již 3. dan Pavel Rýgl a Patrik Svoboda.

Vlastní zkoušky probíhaly podle předem známého scénáře a všichni žadatelé postupně předvedli technické sestavy, volný boj, sebeobranu, speciální přerážení, silové přerážení a nakonec i své znalosti v teorii taekwonda.

Zkoušku nakonec vykonali všichni úspěšně a my můžeme v naší škole přivítat jeden zcela nový mistrovský stupeň dan a dva nové 3. dany. Patrik Svoboda navíc obdržel jednu z nejvyšších známek (66 bodů) za což byl odměněn novou kravatou Českého svazu Taekwon-Do ITF.

Všem moc gratulujeme a uvidíme se na nejbližších trénincích již s novými technickými stupněmi.
•   Diskuze   •   Zkouškové protokoly   •   13 fotografií   •
27.6.2013, Ostrava
Zkoušky na vyšší žákovské technické stupně v taekwondu ITF
Vůbec poslední žákovské zkoušky letošního školního roku se v rámci Českého svazu Taekwon-Do ITF konaly v Ostravě. Zde se ve čtvrtek 27. června 2013 postupně představilo korejskému velmistru Hwang Ho-yongovi 51 členů naší školy z Ostravy i Hlučína.

Většina studentů sice skládala zkoušky na nižší stupně (9-7. kup), ale k vidění byla i zkouška na červený pásek.

Zkoušky všichni přihlášení nakonec úspěšně zvládli, přičemž malou odměnu si navíc za nejlepší získané body (66) odnesli Martin Vltavský a Ondřej Žídek. K nim se ještě přidal Vlastimil Matzner, který se v poslední době výrazně v technice taekwonda zlepšil. Všem gatulujeme k zisku vyššího technického stupně.

Příští žákovské zkoušky se v naší školy uskuteční tradičně na Mikuláše, takže cvičte, ať je pak co ukázat.
•   Diskuze   •   Zkouškové protokoly   •   168 fotografií   •
26.6.2013, Frýdek Místek
Regionální technický seminář v taekwondu ITF
Ve středu 26. 6. 2013 proběhl ve Frýdku Místku poslední regionální technický seminář v tomto školním roce pod vedením pana velmistra Hwanga. Seminář byl zaměřen především na nácvik jednotlivých útočných a obranných technik ve dvojicích a dále pak i v kombinacích. Většinu semináře jsme poté věnovali už samotnému pan jaju a jaju matsogi a také tando matsogi.

Pan velmistr svoji návštěvu na Moravě prodloužil do druhého dne, kdy se konaly kupové zkoušky ve škole Il-Dong Ostrava. Byli bychom rádi, kdyby si pobyt u nás prodloužil o něco déle, avšak vzhledem k jiným povinnostem (reprezentační soustředění v Třeboni před MS) to nebylo možné. Optimisticky doufáme, že přece jen i přes nabitý kalendář nás všech, se podaří tento doplnit o jednu velmistrovu letní návštěvu u nás.
•   Diskuze   •   106 fotografií   •
Frýdek-Místek, 1. 6. 2013
Moravskoslezský pohár 2013 ve sportovním taekwondu ITF
Pohár moravskoslezského kraje 2013 Mezinárodní den dětí se dá slavit různým způsobem. Jednou z nich byla možnost zúčastnit se v sobotu 1.6.2013 moravskoslezského poháru ve sportovním taekwondu ITF. Tuto příležitost v jinak deštivém dni využilo 67 soutěžících ze všech 5ti severomoravských škol taekwonda.

Pohár měl na programu tradičně dvě soutěžní disciplíny, a to technické sestavy jednotlivců a sportovní boj jednotlivců. Nejprve se na tatami představili všichni seniorští závodníci, které doplnila již skoro plnoletá juniorská reprezentantka ČR Petra Fröhlichová. O něco málo později vstoupili na tatami také první žákovští závodníci.

I když závodníků tentokrát nebylo velké množství, díky sloučeným skupinám A s B si každý svého soupeře nakonec našel a k zisku medaile bylo potřeba vynaložit nemalé úsilí. Mezi seniory si poháry za nejlepší výsledky (2 zlaté medaile) vybojovali Jan Vrchovecký z Opavy a Petra Fröhlichová z Joomuk Frýdek Místek. Mezi žáky pak byli nejlepší Kateřina Ziková z Opavy a Jan Vojtěch Foldyna z TKD Frýdek Místek.

Jako poslední se na tatami ukázali juniorští soutěžící. Hlavně díky zkušeným rozhodčím, kterým tentokrát pomáhal přímo u tatami hlavní rozhodčí Jiří Teslík, soutěž probíhala bez časových ztrát a tak už kolem 14 hodiny mohli převzít poháry i nejúspěšnější junioři. Těmi se stali Petra Fröhlichová z Joomuk Frýdek Místek za dvě zlaté medaile a Matěj Svoboda z Frýdku Místku za zlatou medaili v technických sestavách a stříbrnou medaili ve sportovním boji.

Prakticky žádnou práci na tomto poháru neměla naše záchranářka Leona Mokroschová, která měla za celý den pouze jediný „zásah“, a to když poskytla jeden brufen. Bylo také zajímavé sledovat, jak dokážou ve sportovním boji držet krok nižší pásky s těmi zkušenějšími.

Při závěrečném vyhlášení celkově nejúspěšnějších škol triumfovala letos již potřetí škola Taekwon-Do ITF Frýdek Místek (9-12-6), před školami Taekwon-Do ITF Karviná (7-4-1) a domácí Joomuk Frýdek Místek (6-1-3).

Nakonec je potřeba moc poděkovat panu Jozefu Juhásovi (5. dan), vedoucímu školy Taekwon-Do ITF Joomuk Frýdek Místek, který pro nás všechny tyto soutěže na severní Moravě léta nezištně organizoval. Tato soutěž byla pod jeho organizátorstvím poslední a všichni věříme, že na jeho práci dokáže navázat někdo nový a udrží tak dál při životě nesvazové soutěže na severní Moravě.
•   Diskuze   •   Propozice   •    Výsledky   •    198 fotografií   •
22.5.2013
Mistrovství Moravy 2013
Mistrovství Moravy 2013 Poslední květnový víkend byl ve znamení taekwonda aktivit. V sobotu byl na programu seminář s velmistrem Hwang Ho-yongem (IX. Dan) a zkoušky na technické stupně Dan.

Na neděli se mohli těšit všichni příznivci závodů, obzvláště ti z Ostravy. Závody se totiž konaly na zcela netradičním místě – v Bonver Aréně (dříve Tatran) v Ostravě. Registrace a vážení probíhalo od 8:30, ale na zahájení závodů jsme si museli krapet (3 hodiny) počkat. Snad nikomu se to nelíbilo, ale přesto si každý našel nějakou činnost, která dokázala nekonečné čekání zpříjemnit. Někdo si listoval v bojových magazínech se zajímavými obrázky, někdo se usmíval nad starými fotkami v průkazkách a někdo jen tiše seděl a pozoroval stavějící se tatami.

Bohužel, i letos na „Moravu“ přijelo málo závodníků. Tak že jsme ve většině kategoriích mohli najít pouze dva nebo tři taekwondisty. Některé kategorie se naštěstí spojily a závodníci si tak mohli více zabojovat.

Pro mnoho z nás byly tyto závody úspěšné, bohužel se ale některé medaile nemohly počítat do celkového skóre školy, a tak jsme na žádném ze stupňů vítězů nezapózovali. Přesto všechno se mezi námi objevili nejúspěšnější jednotlivci, a to: David Ranoš – kategorie senior B a Markéta Kovaříková – seniorka A.

Všem úspěšným gratuluji a doufám, že se příště uvidíme v ještě větším počtu (především tedy z našich řad).
•   Diskuze   •   Propozice   •    Výsledky   •    106 fotografií   •
25.5.2013, Frýdek Místek
Zkoušky na mistrovské technické stupně Dan v taekwondu ITFZkouška na 5. dan v taekwondu ITF (Michal Opuszynski)


Zkouška na 1. dan v taekwondu ITF (Robin T.)


•   Diskuze   •   Propozice   •    Výsledky   •   407 fotografií   •
25.5.2013, Frýdek Místek
Regionální technický seminář v taekwondu ITF•   Diskuze   •   72 fotografií   •
04.-05.05.2013, Nymburk
1. celorepublikové setkání členů středisek talentované mládeže
Máme za sebou další setkání STM. V Nymburku se 4. – 5. května konalo letos první setkání STM a bylo opět uspořádáno ve spolupráci oddělení dětí a mládeže, které mělo na starost sobotní program a oddělení soutěží, které se postaralo o nedělní program. Co se vlastně v sobotu a v neděli dělo? V sobotu se začalo obědem a registrací na nedělní závody. Hned po obědě začal program. Rozdělení zhruba 150 stmkařů na dvě půlky. Jedna půlka měla program pod dohledem Jany Hoňkové, Martina Svitka a dalších pomocníků bez kterých by to nešlo. Hra pod krycím jménem “Kobukson“. Nejprve se všichni dozvěděli, co je to vlastně ten kobukson a na obrázkách mohli vidět, jak vypadal. Potom si všichni vylosovali papírek, na kterém měli napsáno, jak se bez mluvení poznají se zbytkem svého týmu. Pak už různě namíchaný svázané kobuksony pluly po Nymburku a hledali pomocí nápověd místa s úkolem. Tři nejlepší kobuksony byly odměněny sladkou odměnou.

Během doby, kdy kobuksony pluly po areálu druhá polovina měla trénink v bazénu se mnou, Honzou Klaškou, Honzou Mračkem a dalšími plavčíky z pobřežní hlídky u bazénu. Trénink začal tradičním nástupem. Na rozehřátí jsme kopali kopy apcha, yopcha a apcha oligi. Nezapomněli jsme ani na sestavy. Nacvičovali jsme přehozy a přepravu nehybného těla nad vodou, ale né všem týmům se to dařilo. Pak se skupiny v programu prohodily. Pak se obě skupiny setkaly v kinosále a měly nachystané promítání o generálovi, velmistrech a bojových uměních, který ovlivnily generála při tvorbě taekwonda.

Od 16:00 byl pro instruktory a asistenty připraven i seminář na hry pro trénink TKD. Všichni zúčastnění se podíleli na představení skoro 30 her. Hry byly zaměřeny na posilování během her hravou formou, pohyb a reakci. Každý z nás si určitě nějakou hru odvezl domů a bude tím moc trápit a bavit svoje studenty. My jsme se při tom mnohdy bavili více než naše děti.

V neděli ráno jsme se potkali na nástupu před závodní částí víkendu. Celkové vítězství mezi “STMky“ obhájilo naše největší středisko z Prahy II. Na druhém místě bylo STM Severní Morava následováno STM z Jižních Čech. Mezi jednotlivci také hodně vévodili zástupci z Prahy II. Mezi juniory to byl Martin Brabenec (Praha II.), juniorky Eliška Hradílková (severní Morava), žáci Leonard Cigna (Praha II.) a žákyně Eliška Benešová (Praha II.).
Seminář na hry pro trénink taekwonda ITF


•   Diskuze   •   Propozice   •    Výsledky   •   110 fotografií   •
06.-07.04.2013, Nymburk
CZECH OPEN 2013 v taekwondu ITF
Letošní ročník byl jednoznačně spjat s číslovkou 10. Jednalo se o 10. ročník a zúčastnilo se jej 10 zemí. Díky mnohaleté práci oddělení soutěží se v Evropě z Czech Openu stává respektovaná mezinárodní soutěž na kterou se mnohé výpravy opakovaně vrací. Přejme, aby tomu tak bylo i následujících letech, kdy budeme kroutit druhou desítku ročníků.

Ale pojďme si říci, jaký byl ročník letošní, tedy jubilejní. V číslech – 3 věkové skupiny, 4 soutěžní disciplíny, 10 účastnících se zemí, 31 klubů a 277 závodníků. Výčet zemí – Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Rusko, Bělorusko, Lotyšsko, Maďarsko, Holandsko, Grónsko a Skotsko.

Registrace a vážení proběhlo s výjimkou zpožděné slovinské výpravy řádně a ve stanovených termínech. Slavnostní zahájení soutěže proběhlo úderem 14. hodiny, kdy byly jednotlivé výpravy přivítány a představeny. Během několika minut se na čtyřech zápasištích rozběhly souboje v technických sestavách, kdy na ploše č. 1 probíhaly výhradně kategorie černých pásků. Během odpoledne se do soutěžní vřavy zapojily i plochy č. 5 a 6., kde soutěžící zápolili ve speciálních technikách a silovém přerážení. Prioritou prvního soutěžního dne bylo ukončení žákovské věkové skupiny což se podařilo.

Český svaz Taekwon-Do ITF si k jubilejnímu ročníku nadělil novou propagační stěnu, kterou po grafické stránce připravil Martin Gottwald s fotografií Petra Poklopa, kteou nafotil na MSJ 2012. K nové stěně jsme přidali ještě další dárek, který je ze smrkového dřeva – stupně vítězů. Medailisté si tak mohli vychutnat premiéry před novou stěnou.

Sobotní soutěžní program končil před 20. hodinou a proběhlo vyhlášení nejúspěšnějších soutěžících v žákovské skupině. Poháry si odvezly zahraniční soutěžící – žák Domen Zabukovnik (Skala Velenje), žákyně Polina Medvedeva (Lotyšsko).

Druhý soutěžní den, tedy neděle, začal v 8:30 a to již výhradně ve sportovním boji a krátce po něm následovalo v juniorech a seniorech i silové přerážení a speciální techniky. Soutěž v neděli probíhala raketovým tempem a proto krátce po obědě mohlo dojít k vyhlášení nejúspěšnějších juniorů a seniorů, následně i škol.

Juniorem B byl vyhlášen Jan Korbel (Won-Hyo), juniorem A Martin Brabenec (GBHS), juniorkou B Pavla Hvězdová (Silla), juniorkou A Anna Nevludová (TKD FM), seniorem B Jan Pospíšil (Tong-Il), seniorem A Filip Gavlas (TKD FM) a seniorkou A Ilona Hambergerová (Karviná).

Pořadí tři nejúspěšnějších škol bylo následující – 1. škola Taekwon-Do ITF Frýdek Místek, 2. škola Ge-baek Hosin Sool a 3. Sonkal Praha.

Všem medailistům gratulujeme a zároveň děkujeme všem školám za účast. Za soutěžní oddělení se těšíme v příštím roce na viděnou při 11. Czech Openu, který se bude konat před Mistrovstvím Evropy, jak velí naše tradice.
•   Diskuze   •   Propozice   •    Výsledky   •    254 fotografií   •
25.3.2013, Ostrava
Zkoušky na vyšší žákovské technické stupně v taekwondu ITF


•   Diskuze   •   Zkouškové protokoly   •
20.2.2013, Havířov
Exhibice korejského demo týmu v taekwondu ITF
Opět po dlouhých 17 letech měla možnost Česká republika shlédnout to nejlepší, co se dá v dnešním moderním taekwondu vidět.

Český svaz Taekwon-Do ITF využil nabídku, kdy korejský národní demo tým v taekwondu ITF navštívil Vídeň, kde se účastnil přehlídky bojových umění pro zastupidelské sbory a pozval celý demonstrační tým také na 2 vystoupení do České republiky. Zástupci demo týmu souhlasili, a tak se hned započalo s přípravami.

Vzhledem k tomu, že datum korejského vystoupení byl ve Vídni pevně naplánovan, museli jsme se termínově přizpusobit. Český svaz Taekwon-Do ITF tak ve spolupráci se školami taekwon-do ITF Ge-baek Hosin sool a taekwon-do ITF Karviná uspořádal 18. února 2013 v Praze a následně 20. února 2013 v Havířově velké exhibiční vystoupení korejského národního demo týmu v taekwondu ITF.

8 vybraných členů korejského demo týmu (6 mužů a 2 slečny) připravili všem vskutku ojedinělou podívanou. Program exhibice, především pak realističnost všech prováděných technik, neskutečné akrobatické výkony i silové provedení vyráželo dech nejen laické veřejnosti, ale také dlouholetým studentům taekwonda. Celou exhibici tak provázely mohutné spontánní potlesky a obdivné výkřiky.

Všichni jsme sice počítali předem, že korejský tým přijede na své evropské turné perfektně připravený, přece jen jsou to profesionálové, ale skutečnost toto předčila hned několikrát.

Celkem navštívilo obě exhibice více jak 2.000 diváků (jen v Praze jich přišlo více jak 1.300), přičemž celé vstupné bylo již dopředu věnováno dětskému domovu Racek. Podívejte se na celý záznam exhibice, která proběhla ve středu 20.2.2013 v městské hale v Havířově.

Exhibiční vystoupení v Havířově, Česká republika, 20.2.2013


•   Diskuze   •   81 fotografií   •
16.2.2013, Hlučín
Regionální technický seminář v taekwondu ITF
Netradičně v sobotu 16.2.2013 se na sešli studenti ze severní Moravy na svém dalším regionálním semináři, tentokrát ve městě Hlučín.

Využilo se situace, kdy se velmistr Hwang účastnil víkendového soustředění sportovní reprezentace svazu i ČR v nedalekých Kravařích, a tak velmistr Hwang Ho-yong po skončení treninku reprezentace přejel jen tak v doboku do Hlučína, kde na něj již čekalo více jak 20 účastníků semináře.

Programem semináře se stal vzhledem k velkému počtu kandidátů na mistrovský stupeň 1. dan nácvik základních technik včetně technickýsh sestav od bílého pásku až po 1. dan.

Seminář proběhl velice rychle, a to především proto, že se v něm nevyskytovaly žádné pauzy. Do těla tak dostal opravdu každý. Uvidíme se na dalším semináři v březnu, tentokrát pravděpodobně v Ostravě.

•   Diskuze   •   87 fotografií   •
23.1.2013, Frýdek Místek
Regionální technický seminář v taekwondu ITF
Poprvé v letošním roce se sešli studenti z celé severní Moravy na regionálním technickém svazovém semináři s velmistrem Hwangem ve středu 23. ledna 2013 ve Frýdku Místku.

Po společné košíkové, kde se velmistr Hwang blýsknul hned několika úspěšnými koši i přes urputnou obranu soupeře, se již začalo cvičit. Na programu bylo nejprve důkladné opakování technických sestav Toi-Gye až Ge-Baek, tedy na červený pásek až 2. dan.

Po přestávce probíhal seminář nacvičováním dvou a jednokrokových sopubojů a nakonec pak ještě polovolným bojem. Další seminář je plánován opět za měsíc, tedy v únoru.

•   Diskuze   •   71 fotografií   •
              2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008
2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 old